Столичний Центр соціально-психологічної реабілітації дітей – перевантажений. Міська влада шукає можливості для соціальної адаптації «важких» вихованців та їх повернення до нормального життя. Наразі у Центрі надають прихисток дітям від 3 до 18 років. Всього тут 87 вихованців, а потребують допомоги значно більше. Як розповіла директор центру Юля Фещенко, понад третина їхніх вихованців уже мали справу з легкими наркотиками або алкоголем. Байдужість та халатність батьків доводить до того, що у Центр потрапляють діти із затримкою психічного розвитку та педагогічно занедбані.
- Ще кілька років тому ми фіксували різні залежності у 13-15 літніх підлітків, то зараз є діти 8-9 років. Але ми центр саме соціально-психологічної реабілітації, і не маємо права медикаментозно лікувати від наслідків наркотичної залежності, - ділиться директор пані Юля.
Тож вітаміни, гарне харчування і, головне, психологічна допомога - це основні «інструменти» для роботи. Хлопцям та дівчатам також допомагають «підтягнути» шкільну програму. Є угоди із двома школами. В одній звичайне та інклюзивне навчання, а в іншій – діє екстернат .
- До нас приходять репетитори-волонтери, які «підтягують» усіх, хто цього хоче. Також влаштовуємо профорієнтаційні тести для старшокласників, щоб показати спектр професій в яких вони можуть досягнути висот. Запрошуємо різних фахівців, щоб вони розказали, наскільки «смачною» може бути робота. Також намагаємось залучати дітей до соціального життя, заохочуємо їх брати участь у різних спортивних та культурних заходах, - розповідає пані Фещенко.
Особливого підходу потребують підлітки. Їх більше, ніж дошкільнят. Крім того, серед вихованців центру різнопланові категорії: від дітей, що перебувають під слідством, до тих, хто втратив батьків та не має родичів. І їх недоцільно селити разом, бо ж вони дуже швидко переймають одне в одного погані звички.
- Насправді, двері у кімнатах хлопців лагодимо мало не щодня, як і вікна. Часто перекладаємо плитку у ванних кімнатах. Такі наслідки агресії після вживання алкоголю або психотропних речовин. Якщо базові потреби дитини не задоволені, то перший стан, який у них виникає: жертва або агресія, - пояснює директор Центру.
Аби врівноважувати психоемоційний стан у центрі є окремий спортивний зал, у кімнаті хлопців встановили грушу та перекладину для підтягування, а також нещодавно Центр підписав угоду зі спортивним клубом. Тепер вихованці зможуть двічі на тиждень ходити займатись як на звичайних тренажерах, так і на силових.
- Ми не замінимо нашим підопічним батьків, але завжди знаходимо час обійняти та поцілувати, аби дитина відчула себе потрібною нагадати їм: «ти не кинутий, ти - потрібний», - ділиться педагогічними методами директор.
Під часінспекції діяльності Центру заступник голови Київської міської державної адміністрації Марина Хонда визнала, що центр потребує розширення, бо він перенавантажений. На її переконання, столиці потрібно кілька таких закладів, аби забезпечити повноцінну реабілітацію усіх дітей столиці, які цього потребують. Адже у Києві, на жаль, все більше дітей, які опинились у складній життєвій ситуації, ніж сьогодні може вмістити Центр.
- Ми розуміємо, що розширення або створення ще одного Центру - нагальна потреба міста. Усі діти абсолютно з різними проблемами та потребами. Не можна допускати ситуації, коли тринадцять підлітків живуть разом в одній кімнаті. Так само не можна розміщувати разом потерпілих від насилля і тих, хто це насилля здійснював щодо інших, - проінформувала пані Хонда.
Для фінансування центру місто щороку виділяє до 5 мільйонів гривень, проте цих коштів не вистачає. Тоді на допомогу Центру приходять благодійні організації як українські, так і закордонні. Так, завдяки співпраці із благодійниками, блок для старших дівчат у Центрі капітально відремонтували, й тепер у дівчат є не лише гарні, світлі кімнати, а ще й нова сучасна кухня, на якій вони можуть вчитись домашньому побуту.
Довідково: Термін перебування у Центрі – 9 місяців, але за потреби може бути продовжений до 1 року або більше. Заклад розрахований на одночасне перебування у ньому сотні дітей віком від 3 до 18 років. До центру діти потрапляють за рішенням суду та за рішенням міського центру у справах дітей та молоді, або ж поліцією за кримінальні вчинки. Цілодобово в центрі працюють 60 фахівцiв, що забезпечують дітям соціальну адаптацію та психологічну допомогу. За рік у центрі періодично перебуває до 20% дітей з інших регіонів та міст України. Загалом, за час існування Центру в ньому була надана допомога більше 12 000 дітей.
Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.
Андрій Странніков
18.02.2019
От не люблю постити "зраду", але є випадки, коли як то кажуть дістало....
Вячеслав Непоп
18.02.2019
Чотири роки тому, у ніч на 17 лютого 2015 року бійці 101-ї бригади...
Валентин Мондриївський
18.02.2019
Рообимо улюблений Київ кращим. Розпочала свою роботу школа Громадського бюджету. Суспільство стало відповідальнішим...
Андрій Андрєєв
15.02.2019
Продовжуємо боротися з вічною проблемою старих багатоповерхівок - ненадійними ліфтами, срок експлуатації яких...
Віталій Кличко
15.02.2019
Мер Києва Віталій Кличко візьме участь у роботі 55-ої Мюнхенської конференції з питань...
Петро Кузик
12.02.2019
Вступ в НАТО необхідний для України, але однієї декларації недостатньо, для досягнення мети...
Дмитро Білоцерковець
14.02.2019
Поки місто в судах відстоює свою позицію і робить все, що б не...
Уляна Супрун
14.02.2019
В інтересах пацієнтів Кабінет Міністрів України прийняв розпорядження, яке дозволяє мені знову виконувати...
Микола Поворозник
13.02.2019
Для батьків найбільше щастя – здорові діти! Це я вам як батько авторитетно...
Олесь Маляревич
11.02.2019
Разом з начальником ЖЕК 410 нагородили двірників Русанівки, Лівобережного масиву і Микільської Слобідки!
Володимир Прокопів
07.02.2019
Громадський бюджет користується дедалі більшою популярністю. Щороку зростає як кількість поданих проектів, так...
Костянтин Яловий
06.02.2019
В приймальню звернулися обурені мешканці нашого мікрорайону щодо незадовільно проведеної реконструкції транспортного вузла...
Дмитро Давтян
30.01.2019
Запозичити досвід найрозвиненіших міст світу та втілити найактуальніше у Києві. Про це йшлося...
Вікторія Муха
28.01.2019
Ми не можемо змінити минуле, наші слова не будуть почуті жертвами страшної трагедії...
Петро Пантелеєв
25.01.2019
Комунальна техніка Комунальна корпорація "Київавтодор" працювала всю ніч, двірники з самого ранку прибирали...
Тарас Панчій
23.01.2019
Будівництво кладовища для тварин на території Києва є надзвичайно актуальним на сьогодні питанням....