ss

Кличко різко прокоментував можливе вилучення коштів у міста

10:39
19.09.2017
Кличко різко прокоментував можливе вилучення коштів у міста

Заклики терміново забрати до центрального бюджету кошти з депозитних рахунків місцевих рад суперечать філософії децентралізації. Про це заявив мер Києва, голова Асоціації міст України Віталій Кличко під час виступу в Одесі на Українському муніципальному форумі, який щорічно проводить АМУ.

- Останнім часом почастішали закиди місцевим владам за нібито неефективне використання коштів у вигляді зберігання їх на депозитних рахунках. На цьому фоні лунають заклики терміново все забрати в центр або обтяжити місцеве самоврядування суто державними функціями, що суперечить філософії децентралізації, - наголосив Віталій Кличко.

Він відзначив, що раніше муніципалітети були позбавлені будь-якої фінансової автономії і не мали ресурсів на реалізацію інфраструктурних проектів, модернізацію ЖКГ, належний благоустрій. А саме це визначає якість життя в громадах.

- Держава фактично повернула муніципалітетам попередні борги. Логічним є те, що органи місцевого самоврядування намагаються використати ці кошти найбільш ефективно. Право розміщення коштів спеціально було надане місцевим бюджетам, щоб в умовах бюджетної децентралізації вони змогли оновити інфраструктуру. Для реалізації масштабних інфраструктурних проектів кошти потрібно закамулювати, - зазначив голова Асоціації міст України. 

Відсотки по депозитах, додав він, стають додатковим джерелом надходжень дохідної частини відповідних бюджетів. "Ці кошти ж не лежать мертвим вантажем. Кожна копійка з них закріплена рішеннями про бюджет за певними статтями видатків місцевих рад", - відзначив голова АМУ.

Ще один аргумент на корись депозитів, відзначив Кличко, це те, що кошти місцевих бюджетів, що знаходяться у державних банках, працюють на економіку країни - не тільки на державний, але й на приватний її сектор. Це й підтримка ліквідності державного банківського сектору та можливість отримати надійне джерело ресурсу для кредитних операцій. 

- Усі намагання скомпрометувати депозити місцевих бюджетів відбуваються на фоні щорічного навантаження на ці бюджети. А саме - перекладення фінансування делегованих державою повноважень на органи місцевого самоврядування та пошуку чергових підстав для цього, - наголосив мер Києва. 

Він відзначив, що загальна сума додаткового навантаження на місцеві бюджети з урахуванням минулих років складає 68,1 млрд грн. При цьому найбільша їх частина передана без надання належних джерел покриття. Зокрема, це фінансування видатків на утримання ПТУ – 5,8 млрд грн.; забезпечення пільгового проїзду – 2,2 млрд грн.; оплату комунальних послуг у сфері освіти – 9,3 млрд грн. та охорони здоров’я – 6,0 млрд грн.; заробітну плату непедагогічного персоналу – 9,2 млрд грн. та інші. 

Разом з тим, зауважив Кличко, органам місцевого самоврядування доводиться забезпечувати видатки на підвищення рівня заробітних плат працівникам бюджетної сфери, а також на зростання тарифів на комунальні послуги. "І це при тому, що були вилучені такі джерела покриття, як субвенція на пільговий проїзд, субвенція на різницю в тарифах, субвенція на підготовку робітничих кадрів. І останнім часом спостерігається дефіцит коштів на надання житлових субсидій населенню на оплату послуг ЖКГ", - підкреслив Віталій Кличко. 

Він також відзначив, що всі місцеві ради відчувають брак фінансового забезпечення компенсації за пільговий проїзд окремих категорій громадян та інших передбачених законодавством пільг, зростання заборгованості за пільгове перевезення та збільшення кількості судових позовів перевізників.

Крім того, зауважив Кличко, різко знизилися і надходження акцизного податку з нафтопродуктів до бюджетів місцевого самоврядування у другому півріччі цього року. Через неухвалення відповідної постанови місцеві влади так і не отримують кошти від акцизу з 1 липня цього року.

Нагадаємо, Київ спрямував на освіту майже третину власного бюджету.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook!

1069

Ганна Старостенко

15.12.2017

Прийняли до розгляду проект бюджету Києва-2018: освіта спільно з охороною здоров'я та соцзахистом...

Володимир Бондаренко

15.12.2017

Київрада підтримала проект рішення про надання фінансової підтримки у розмірі 80,4 млн. грн....

Віталій Кличко

14.12.2017

Цього року ми зробили немало з того, що обіцяли. І Київ – з...

Олександр Спасибко

14.12.2017

У столиці розпочали підготовку до будівництва дитячого садочка на бульварі Вацлава Гавела, 81-А...

Петро Пантелеєв

15.12.2017

Київ бере на себе завдання закриття та забезпечення рекультиваційного утримання полігону № 5....

Віктор Черній

14.12.2017

Уже у перший день роботи нового ваговимірювального на Великій Кільцевій дорозі співробітниками Укртрансбезпеки...

Микола Поворозник

13.12.2017

Київ став першим містом в Україні, яке розпочало успішно та комплексно впроваджувати «розумні»...

Сергій Симонов

13.12.2017

Києву - пішохідну Бессарабку! Сьогодні на транспортній комісії в КМДА презентував пропозиції реконструкції...

Геннадій Пліс

08.12.2017

Великий здобуток для великого міста: інтереси Києва максимально враховані у головному фінансовому документі...

Юрій Назаров

08.12.2017

Kyiv Smart City оголошує набір до акселератора міських проектів. І якщо у вас...

Петро Порошенко

06.12.2017

Наші Збройні Сили – воїни миру, які встали на шляху російських військ, захистили...

Андрій Странніков

06.12.2017

Я переконаний, що створення комунального міського Центру нефрології та діалізу дозволить вирішити безліч...

Дмитро Давтян

05.12.2017

Міська влада розпочинає процес проектування транспортної розв’язки на примиканні вул. Старонаводницької та вул. Лаврської до...

Володимир Прокопів

04.12.2017

Наша взаємодія, яку ми офіційно закріпили у меморандумі, стане запорукою покращення загальної ситуації...

Марина Хонда

04.12.2017

Сьогодні демократія участі – це ключовий елемент доброго урядування та успішного розвитку міста....

Юрій Крикунов

04.12.2017

Прогресивне людство щороку 3 грудня відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю, засвідчуючи цим,...

Вікторія Муха

29.11.2017

Київська громада не може залишатись осторонь і спостерігати як з мапи міста зникнуть...

Петро Порошенко

25.11.2017

Не визнавати Голодомор так само аморально, як і заперечувати Голокост.  Думаю, настав час...

Іванна Климпуш-Цинцадзе

23.11.2017

Сьогодні відбувається конкурсний відбір на посаду Урядового уповноваженого з питань гендерної політики, який...

Сьогодні у Київ привезуть Вифлеємський вогонь миру. Запалити свічечку можна у Патріаршому Соборі Воскресіння Христовогого УГКЦ на Лівому березі. - Уже багато років скаути з усієї Європи долучаються до передачі Вифлеємського Вогню Миру. Австрійські скаути привозять вогонь, запалений на місці народження Ісуса Христа, до Відня. Далі він мандрує з рук в руки цілою Європою через Угорщину та Польщу — аж до України, де ним опікуєт...