EUR: 29.16
USD: 27.42

Кіноказку в стилі Брейгеля знімають у Києві

16:58
12.12.2016
Кіноказку в стилі Брейгеля знімають у Києві

Напередодні зимових свят у Києві знімають казку - повнометражний художній фільм. І це справжнісіньке чудо, бо казковий проект фінансує держава, а керує знімальним процесом команда молодих митців, котрі обіцяють, що незважаючи на цілеспрямоване яскраве фольклорне забарвлення майбутньої стрічки, в ній не буде патріотичних спекуляцій і шароварщини.

«Казка про гроші» - довготривалий проект Національної кіностудії художніх фільмів ім. Олександра Довженка. Його запустили в роботу два роки тому під назвою «Судний день або Йом-Кіппур». Сценарій написав Віктор Гресь, а знімати запропонували молодому режисеру Олесі Моргунець-Ісаєнко. Це її перший «повний метр». До того вона випустила на екрани дві короткометражки: «Мольфар» (2013) і «Віолончель» (2014).

«Вечірка» зустрілася з Олесею на знімальному майданчику для того, щоб з перших вуст дізнатися, як створюються українські сучасні кіноказки. 

– Я погодилась брати участь у державному проекті насамперед тому, що  матеріал для мене цікавий. Незважаючи на скромний бюджет, вдалося зібрати високопрофесійну команду однодумців, – говорить режисер. – З нами працюють: молодий талановитий оператор Евгеній Кірей, натхненний художник-постановник Микола Власов, з яким ми разом створювали стрічку «Віолончель», та чудові актори, запрошені переважно з Київського академічного театру драми і комедії на Лівому березі. Я дуже ціную кожного артиста цього театру, і довго чекала нагоди попрацювати з ними. А музику до стрічки пише композитор та вокаліст гурту Crossworlds Ірина Скрипникова.

Художнє вирішення картини було підказано полотнами Пітера Брейгеля («Мужицького»): у стрічці багато загальних планів та алегоричних образів.

– Наприклад, у нас є така містична постать як хапун – злий дух, який з`являється в картині у вигляді ворона. У стрічці фактично немає масовки – ролі селян виконують члени знімальної групи. І хоча сама казка не зовсім дитяча, дітей в кадрі дуже багато, бо таким чином я хочу підкреслити головну думку твору: не в грошах, а саме в дітях – людське щастя, – наголошує наша співрозмовниця.  

(Подробиці в черговому номері газети «Вечірній Київ» за 15 грудня)

Нагадаємо, що "Холостяк" знімає у столиці перше індійське кіно.

271
Володимир Бондаренко
Костянтин Яловий
Дмитро Банас

Володимир Бондаренко

керівник апарату КМДА:

Місто закликає киян активніше долучатися до суспільно-політичного життя та брати участь у конкурсах і проектах, оголошених адміністрацією.

Костянтин Яловий

голова Постійної комісії Київради з питань екологічної політики:

– Кожен проект Бюджету участі заслуговує уваги і поваги до тих киян, кому небайдужий розвиток нашого міста, зокрема його екологічний стан. В першу чергу я голосував за проект розвитку та благоустрою парку «Нивки», який передбачає очищення озера, встановлення освітлення та створення нових зон відпочинку з доступом до води. Закликаю всіх приєднуватися до цієї ініціативи та активно підтримувати своїми голосами важливі проекти, адже разом ми зможемо створити сучасне комфортне місто для всіх.

Дмитро Банас

депутат Київської міської ради :

– Кияни подали багато проектів до бюджету участі. Однак здивований, що так мало людей на даний час долучилися до голосування. Хоча це наш перший досвід бюджету участі, новий для нас механізм. Переконаний, що надалі буде більше проектів і більше голосів. Тому закликаю мешканців Києва вдало розподілити 50 мільйонів громадського бюджету. Це чудовий шанс зробити Київ кращим.

Конкурс короткої прози про сучасний Київ і киян
Киян запрошують взяти участь у конкурсі короткої прози «Як тебе не любити…». Головний задум розробників – залучити до участі у конкурсі майстрів малої прози, які можуть показати принади сучасного Києва, розказати історії людей, закоханих у Київ.  На розгляд приймаються раніше не опубліковані короткі оповідання українською мовою про: сучасний Київ та сучасних киян; о...