EUR: 30.14
USD: 25.88

Канадець відправився у «відрядження» до зони АТО

15:05
13.07.2017
Канадець відправився у «відрядження» до зони АТО

«Канада», — такий був позивний у 21-річного Дениса Поліщука, студента з далекого міста Ванкувер. Весною-2015 він спеціально отримав короткочасну візу для того, щоб вступити до лав добровольчого батальйону «Карпатська Січ».

З іконою святого Миколая

— Денисе, що змусило Вас призупинити навчання у канадському університеті й відправитись у зону АТО?
— Перед тим, як прийняти таке рішення, я сам себе питав: а чим ти кращий за тих, які ризикують своїм життям і здоров'ям? Напевно, тому на цій війні мені не було так лячно.

— Але ж Ви є громадянином Канади, а не України…
— Хоча я й живу в іншій державі, але все одно залишаюсь українцем. У Канаді проживає 1,3 мільйона наших співвітчизників. Революція нас згуртувала. Ми часто виходили на акції підтримки Майдану, збирали кошти, надавали допомогу. Довгий час мене не покидали роздуми: якщо дасть Бог, я доживу до того віку, коли побачу своїх дітей та онуків. Можливо, вони теж дізнаються про цю війну і запитають: «Діду, а де ж ти тоді був?». Що я зможу відповісти? Скажу, що просидів десь там, за океаном, і мовчки спостерігав за тим, як інші захищав мою країну?

— Як рідні відреагували на те, що Ви збираєтесь на війну?
— Звісно, вони сильно стурбувалися. Моя мати завжди боялася, що рано чи пізно мене відправлять на війну — на чергову Чечню чи Афганістан... Ці тривожні відчуття у неї були ще у 2000-му році, коли наша сім`я готувалася виїхати до Канади. У ті часи мої рідні навіть і подумати не могли, що все-таки я потраплю на фронт і воюватиму за нашу незалежність.

— Коли Ви сказали своїм батькам про «відрядження» на війну?
— Це сталося вже тоді, коли ми були в аеропорту. Батьки вважали, що я їду на конференцію до Отави. Я до останнього моменту тримав таємницю при собі. Проте перед відльотом поділився своїми справжніми намірами. Батько пішов до машини і незабаром приніс невеличку ікону святого Миколая Чудотворця. Я отримав батьківське благословіння на війну, а образ я завше мав при собі, коли був на фронті.

— Чому Ви віришили вступити до лав «Карпатської Січі»?
— Я раніше знав про цей батальйон. Особисто пересвідчився, що він — дієвий, а не розпіарений. Там воюють мої однодумці, переважно — «свободівці». До речі, у Ванкувері я є заступником голови прихильників цієї політичної сили. Коли приїхав до України, вийшов на зв'язок із побратимом «Кумом», який запросив мене до себе на базу в Курахове (Донецька область). Позаяк я не міг самостійно добратися на схід, мене волею долі направили до Петра Кузика, лідера фракції «Свобода» у Київраді (позивний — «Апостол»). Він періодично їздив на фронт, надавав волонтерську допомогу добровольцям і заступав на бойові позиції. Отож, майбутній ройовий не довго думаючи, надав мені позивний «Канада».

«Молився за прощення гріхів»

— Де Ви отримали бойовий досвід?
— На передовій, під снайперськими та артилерійськими обстрілами. Відбув декілька ротацій у Пісках. Перебуваючи у підпорядкуванні старшого друга «Апостола», я швидко здобув бойові навички. Тоді ми ще були нелегалізованими добровольцями. І я незабаром збагнув, що моя історія загалом нічим не відрізнявся від інших побратимів. На папері нашого батальйону тоді ще не існувало. Але на війні, як на війні: смерть довідок не просить. Пам`ятаю, як у першу ніч свого чергування пролетів снаряд. Він розірвався десь за 300 метрів  від нашої позиції. Як наслідок — один «двохсотий» (загиблий), троє — «трьохсоті» (поранені)…

— Поділіться своїми спогадами про те, як під час запеклих боїв Ви молилися Богу…
— Найбільше запам'ятався випадок, коли ворог сильно глушив наші засоби зв'язку. Ситуація була доволі складна, оскільки на той момент прилади нічного бачення втратили свою ефективність. Від своїх розвідників ми ще вдень дізналися, що готується якась протидія з ворожого боку. Готуючись до виходу на свою бойову позицію, ми брали із собою якомога більше боєкомплектів. Оскільки набої швидко закінчувалися, мені наказали зайти до бліндажу і готувати нові «ріжки» (магазини) до автоматів. Зважаючи на сильну стрілянину, я дуже сильно тривожився за своїх побратимів — «Апостола» і «Пулю», а також за тих, які знаходилися на нашій базі, які не мали можливости повідомити про свої пересування. У ту мить я молився, щоб Господь надіслав їм своїх ангелів-охоронців. Наразі це звучить трохи наївно. Але тоді у мене була така сила віри, що я подібної не відчував ніде. Знаходячись у бліндажі, я заряджав магазини, повторював сивол віри «Вірую во Єдино Бога-Отця…»), читав «Отче Наш», «Богородице Діво, радуйся» та «Царю Небесний…».

— У Вас був страх перед смертю?
— Самої смерті не боявся. Страшно було лише за одне — за можливі наслідки для моїх рідних і побратимів. Я переживав за те, щоб ніхто не постраждав, намагаючись мене врятувати чи витащити моє тіло з поля бою. Здається, у такі моменти я молився за прощення гріхів своїх побратимів.

— Чим плануєте зайнятися, коли знову приїдете до України?
—  Не знаю ще точно. Але певен, що від політики далеко не втечу. Мені 23 роки. Маю певний життєвий досвід і безмежну любов до своєї батьківщини. Все це потрібно направляти у правильне русло. Не хочу, щоб мої діти покидали рідну землю задля пошуків кращої долі. Ми, українці, маємо всі можливості для того, щоб процвітати на даній Богом землі. У кожної людини є три матері: рідна земля, Матір Божа і земна мати, яка дала життя. Щоб там не було, але я люблю Україну, як рідну матір. У мене були можливості помандрувати світом, побачити, як живуть різні народи. Тобто маю з чим зрівнювати. Звісно, у нашій державі є певні недоліки, пов`язані із залишками «совка». Але це лише привід для того, аби прагнути кращого: якщо не ми, то хто…

Досьє «Вечірки»

Поліщук Денис Михайлович — позивний «Канада». Народився 16 вересня 1993 року у Хмільнику (Вінниччина). Навесні 2000-го року родина емігрувала до канадського міста Ванкувера. З дитинства брав активну участь у житті української діаспори. Прихожанин храму Успіння Пресвятої Богородиці (Українська Православна Церква у Канаді).

Завжди цікавився історією та політикою рідного краю. З 2010-го року почав відстоювати активну націоналістичну позицію: увійшов до лав закордонних прихильників партії «Свобода». В 2011 — поступив до університету імені Саймона Фрейзера. Здобуває подвійний диплом: одночасно навчається на двох кафедрах — політології та французької мови. В 2013-му році працював помічником депутата українського походження у Канадському Парламенті, Марка Варави.

Під час революційних подій-2014 прагнув прилетіти до Києва. Проте, зважаючи на складні сімейні обставини, не зміг скористатися авіаквитком. Протягом декількох наступних місяців займався фінансовою та інформаційною підтримкою Майдану серед канадських ЗМІ.У лютому-2015 організував у Ванкувері демонстрацію нового українського блокбастеру, а зібрані кошти передав на потреби «Карпатської Січі». Мріє про повернення на батьківщину. Володіє українською, французькою, англійською та німецькою. Своє майбутнє пов`язує з поверненням до України.

 

1437

Тетяна Тимочко

21.07.2017

Понад 2500 автомийок Києва, щоб не платити за очистку, зливають свої брудні води...

Володимир Поліщук

21.07.2017

12 серпня відкриється "Паспортний сервіс", здатний прийняти 1500 осіб (в день) на оформлення...

Дмитро Новицький

21.07.2017

Якщо зростає в ціні електрична енергія, то має зрости і тариф за водовідведення,...

Олексій Дорошенко

20.07.2017

Загальне здороження є і буде прогресувати вже найближчим часом. Ціни зростають через те,...

Юлія Усенко

20.07.2017

Зниження тарифів на електропостачання можливе тільки тоді, коли буде здорова правильна конкуренція, до...

Віктор Брагінський

20.07.2017

Київський метрополітен – це підприємство з подвійним призначенням – транспорт та найбільше укриття...

Костянтин Яловий

19.07.2017

Не зважаючи на те, що на дворі стоїть літо і багато дітей поїхало...

Вікторія Волковська

19.07.2017

Головна причина – ризики: кожен другий позичальник не повертає кредит

Тетяна Меліхова

19.07.2017

Земельна комісія Київради сьогодні на вимогу громади не підтримала поновлення договору оренди земельної...

Олесь Маляревич

19.07.2017

Информация для домов ЖБК и ОСББ!!! Сегодня на заседании бюджетной комиссии Киевсовета, по...

Олександр Харченко

19.07.2017

З 10:00 до 18:30 тривало без перерв останнє цього літа засідання постійної комісіі...

Володимир Соха

19.07.2017

Питання відновлення річки Либідь - це питання збереження історичної спадщини столиці України. Компанія...

Андрій Странніков

18.07.2017

Якщо проект не виграє, він у будь-якому випадку буде включений до основної частини...

Слава Масонській

18.07.2017

Хвилин 30 в пробці на Південному простояв ... в неділю! Сподіваюся їх 

Артем Стельмашов

18.07.2017

У нас сьогодні три хороші новини! Обсяг фінансування Громадського бюджету в Києві ймовірно...

Тетяна Берзіна

18.07.2017

Всім голосіївцям доброго дня! Звертаюся з проханням. У кого є час – сходіть...

Віталій Кличко

17.07.2017

Мої діти зараз у літньому таборі недалеко від Канади. Вже протягом багатьох років...

Сергій Тупальський

17.07.2017

Це перевищує всі наші очікування! До того ж збільшилася кількість міжнародних рейсів в...

Ольга Бернасовська

17.07.2017

Качку з 8 каченятами врятували! Поліція з інструментами визволила двох з каналізації. З...

Олександр Данилюк

17.07.2017

Дороги потребують суттєвих вливань та капіталовкладень, проте, можливості бюджету дозволяють забезпечити дані видатки.

Антон Кісе

17.07.2017

Вказані документи будуть видавати сертифіковані Кабміном компанії, проте, оплачувати послуги мають люди. Цілком...

Максим Хамровський

14.07.2017

Data Science поступово проникає в усі сфери людського життя (від самокерованих машин до...

Юрій Зубко

14.07.2017

Цей проект дасть можливість активно відпочивати, займатись спортом, спілкуватись між собою мешканцям мікрорайону...

Олександр Барабошко

13.07.2017

В рамках громадського проекту інтегрували захід Radioday free open air в програму заходів...

Микола Поворозник

13.07.2017

Завдяки системі Helsi.me пацієнти можуть знайти на сайті свого дільничного лікаря за адресою...

Наталка Макогон

13.07.2017

Єдиною станцією, де пасажири досі надають перевагу жетону залишилася "Вокзальна"

Марина Загородько

12.07.2017

З 15 липня зросте вартість проїзду у наземному транспорті на 1 гривню. Це...

Сергій Будник

12.07.2017

Моя порада – треба жити у злагоді з сусідами. Тоді можна домовитись, щоб...

Лілія Озерна

12.07.2017

Парк Нивки має незадовільний стан благоустрою і одночасно унікальний природний фонд. Особливо сумно...

Михайло Бно-Айріян

12.07.2017

Ну що, в нас обшуки! Схоже, хвиля боротьби з тими, хто намагається змінити...

Тетяна Шкуратова

11.07.2017

Встановлення сучасного і безпечного спортивно-ігрового майданчика для активного відпочинку мешканців мікрорайонув межах вулиць...

Андрій Богданович

11.07.2017

Друзі-кияни! Мобільному додатку КАРАТЄЛЬ лишилось дозбирати 13 підписів, щоб пройти попередній відбір на...

Вікторія Орел

11.07.2017

"Хочеш змінити світ - починай з себе". Отже, до суті. Ми вирішили почати...

Геннадій Пліс

11.07.2017

Зараз ми розпорошені по всьому місту, до підрозділів важко дістатися, це незручно. Структури...

Сумі Шигеки

10.07.2017

Я дуже вражений цим прекрасним муралом, який яскраво відображає реалії сьогоднішнього дня. Тут...

Девід О'Браєн

11.07.2017

Невиконання Київським аеропортом зобов'язань призведе до втрати понад 500 000 споживачів та 400...

Ігор Романків

10.07.2017

Ми враховуємо побажання пасажирів щодо сервісного обслуговування на залізничному транспорті. Одним із таких...

Володимир Прокопів

06.07.2017

Хакерська атака на Україну зачепила й Громадський бюджет. Через неможливість авторизуватися за допомогою...

Уляна Супрун

05.07.2017

Україна не купуватиме ліки в тих, хто вбиває її народ. Продовжуємо наполягати на...

Володимир Бондаренко

04.07.2017

Якщо почати сортувати сміття, то спалювати потрібно буде десь 40% органічних відходів. На...

Олексій Богданович

04.07.2017

Що мене – східняка, ще так навернуло на вивчення української, так це інформація...

Петро Порошенко

06.07.2017

Відтепер курс України на вступ до НАТО чітко визначений як один з ключових...

Барбора Маронкова

06.07.2017

Наш мандат залишається незмінним: сприяти підвищенню обізнаності щодо НАТО серед українського суспільства. Після...

Майкл Щур (Роман Вінтонів)

03.07.2017

Друзі, нам дуже потрібні нові ідеї. Нам потрібна ваша реакція на те, що...

Остап Семерак

03.07.2017

Реінтеграція територій, постраждалих внаслідок військових дій, повинна відбуватися з обов'язковим врахуванням екологічної складової....

Павло Рябікін

03.07.2017

Перш за все, ми на рівні Кабінету Міністрів України прийшли до спільного знаменника...

Геннадій Пліс

03.07.2017

Києву необхідно дотримуватися протекціоністської політики для розвитку власних підприємств. Для столиці це буде...

Канадець відправився у «відрядження» до зони АТО
«Канада», — такий був позивний у 21-річного Дениса Поліщука, студента з далекого міста Ванкувер. Весною-2015 він спеціально отримав короткочасну візу для того, щоб вступити до лав добровольчого батальйону «Карпатська Січ». З іконою святого Миколая — Денисе, що змусило Вас призупинити навчання у канадському університеті й відправитись у зону АТО?...