EUR: 29.28
USD: 27.33

Начальник столичного СБУ попереджає киян бути пильними та розсудливими

11:00
22.11.2016
Начальник столичного СБУ попереджає киян бути пильними та розсудливими

Наша розмова з керівником столичного Главку Служби безпеки України Степаном Грещуком відбулася напередодні Дня Гідності та Свободи. Ми попросили його розповісти про роботу регіонального органу СБУ у період збройної агресії Росії, захист національної безпеки та розслідування злочинів під час Революції Гідності.  

– Степане Степановичу, чи задіяний ваш підрозділ до розслідування злочинів під час Революції Гідності?
– З листопада 2013 року по лютий 2014 року під час Революції Гідності  вчинено велику кількість злочинів: убивства, замахи на убивство, викрадення людей, зловживання владою та службовим становищем. Значну їх кількість інкриміновано співробітникам правоохоронних органів та органів державної влади того часу, вину кожного визначатиме суд. Генеральна прокуратура України встановила підслідність цих злочинів за слідчими ГПУ, а працівники Служби безпеки України та Національної поліції входять до складу слідчо-оперативних груп та виконують їх доручення.
Роботу було розпочато одразу після трагічних подій. Правоохоронці шукали й знаходили не лише зброю, а й дрібні, навіть, мікроскопічні речові докази – наприклад, досліджували сліди куль на київських вулицях. Допитано тисячі свідків та потерпілих, тривають хімічні, балістичні, трасологічні експертизи, розкривається велика кількість інформації з телекомунікаційних мереж.

– Нещодавно спецслужба заявила про викриття ворожих планів з дестабілізації ситуації в країні, провокацій та підбурювання. Неважко передбачити, що особливе місце в спланованих акціях відведено столичному регіону. 
– Служба попередила суспільство, звернулася до громадян із закликом бути пильними й мудрими. Російські спецслужби діють системно, гібридними методами - як у Києві, так і у регіонах. Вони намагаються дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію зсередини України, нав’язуючи ідеї розколу держави, так званої «тихої» федералізації, відмови від європейського вибору як вектору дальшого розвитку держави. 

– Наскільки захищений столичний регіон із точки зору контррозвідки?
– Головне завдання контррозвідки, як і будь-якого іншого оперативного підрозділу Служби, своєчасно виявити і упередити загрозу. Один із свіжих прикладів - співробітники Головного управління затримали в Борисполі іноземного найманця, який воював проти України на боці терористичних організацій ОРДЛО. Під час огляду особистих речей у нього виявили іноземний паспорт, військовий квиток так званої «ДНР», наказ про нагороду від терористів та ноутбук з  інтернет-листуванням із бойовиками. З’ясувалося, що найманець із Бразилії закінчив академію військової поліції на своїй батьківщині, потім навчався у Курському державному університеті. Навички альпініста, військового лижника, радиста, досвід захоплення та утримання заручників, поводження з вибуховими речовинами застосовував майже у всіх «гарячих точках» світу. Восени 2014 року 32-річний професійний вбивця прибув на тимчасово окуповані території України та приєднався до банформування «Вікінг». Брав участь у бойових діях у районі Дебальцевого та  Донецького аеропорту, тісно співпрацював із російськими спецслужбами, тренував бойовиків… До речі, з початку року нашими контррозвідниками попереджено понад двадцять фактів розвідувально-підривної діяльності спецслужб іноземних держав.

(Повний виклад матеріалу читайте в черговому номері газети «Вечірній Київ» за 24 листопада)

Нагадаємо, що річницю революції Гідності націоналісти відмітили погромами.

478
Володимир Бондаренко
Костянтин Яловий
Дмитро Банас

Володимир Бондаренко

керівник апарату КМДА:

Місто закликає киян активніше долучатися до суспільно-політичного життя та брати участь у конкурсах і проектах, оголошених адміністрацією.

Костянтин Яловий

голова Постійної комісії Київради з питань екологічної політики:

– Кожен проект Бюджету участі заслуговує уваги і поваги до тих киян, кому небайдужий розвиток нашого міста, зокрема його екологічний стан. В першу чергу я голосував за проект розвитку та благоустрою парку «Нивки», який передбачає очищення озера, встановлення освітлення та створення нових зон відпочинку з доступом до води. Закликаю всіх приєднуватися до цієї ініціативи та активно підтримувати своїми голосами важливі проекти, адже разом ми зможемо створити сучасне комфортне місто для всіх.

Дмитро Банас

депутат Київської міської ради :

– Кияни подали багато проектів до бюджету участі. Однак здивований, що так мало людей на даний час долучилися до голосування. Хоча це наш перший досвід бюджету участі, новий для нас механізм. Переконаний, що надалі буде більше проектів і більше голосів. Тому закликаю мешканців Києва вдало розподілити 50 мільйонів громадського бюджету. Це чудовий шанс зробити Київ кращим.

Сергій Ребров: «У футболу коротка пам’ять»
Минулої п’ятниці вболівальники київського «Динамо» одержали унікальну можливість поспілкуватися у неформальній обстановці з головним тренером клубу Сергієм Ребровим  Завжди стриманий у спілкуванні з пресою і публікою коуч «біло-синіх» цього разу перебував у доброму гуморі та жартував. Хоча адресовані йому  запитання були доволі серйозними. «Вечірка» знайомить читачі...