EUR: 29.28
USD: 27.33

Герой АТО опановує професію ректора військового ліцею

11:00
12.01.2017
Герой АТО опановує професію ректора військового ліцею

Від 26 квітня 2016 року в Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна нове керівництво. Тоді начальником цього закладу було призначено досвідченого військового, який пройшов горнило боїв на Сході України, Ігоря Гордійчука. 

Він не приховує, що поміняв би свій нинішній статус і світлий кабінет на тісний бліндаж десь «на передку» – в районі Мар’їнки чи на підступах до Маріуполя. Одначе розуміє, що в нинішньому своєму фізичному стані не зможе бути там достатньо ефективним. Його передова нині тут – на Печерських пагорбах… 

Понад два з половиною роки тому, під час найгарячіших бойових дій в АТО, полковник Ігор Гордійчук брав участь у багатьох операціях. Як командир загону спецпризначення виконував завдання з глибинної розвідки в тилу противника. А влітку 2014 року командував бойовою операцією зі взяття під контроль стратегічної висоти Савур-Могила в Донецькій області.

12 серпня розвідникам вдалося прорватися до Савур-Могили. Спецпризначенці перебрали контроль над спостережним пунктом на вершині кургану та приступили до коригування артилерійського вогню. Для знищення українського загону було задіяно російську артилерію, загони найманців із бронетехнікою, які майже щодня штурмували висоту. Постійні артобстріли вивели з ладу систему зв'язку. Але «Сумрак» (позивний Гордійчука) особисто продовжував коригувати вогонь по мобільному телефону. Навіть неодноразово контужений, позицій не полишив. «Відключався» лише у бліндажі, а перевівши подих, знову вів коригування. Наказ про відступ Гордійчук віддав лише 25 серпня, вночі. Після 12 діб мужньої оборони Савур-Могили.

З оточення виходили ночами. Ворожими тилами подолали близько 60 кілометрів, поки під Многопіллям не приєдналися до своїх. Це було вже оточене російськими військами угрупування сектора «Б». Далі група полковника Гордійчука разом із рештою оточених українських підрозділів пішла на прорив. По вантажівці, де перебував Гордійчук, було відкрито масований артилерійський та мінометний вогонь. Автомобіль спалахнув. Через надто щільний вогонь противника свої на допомогу підійти не могли. Гордійчук вибрався сам. Йому нашвидкуруч зробили перев'язку. Офіцер намагався керувати боєм, зривав бинти... 

(Більш докладно – в черговому номері газети «Вечірній Київ» за 12 січня)

Нагадаємо, що серед киян визначать кращих діячів культури.

209
Володимир Бондаренко
Володимир Прокопів
Дмитро Банас

Володимир Бондаренко

керівник апарату КМДА:

Місто змогло зекономити 532 мільйони гривень саме завдяки прозорості закупівель і створенню належної конкуренції. Електронна платформа дає змогу учасникам із різних куточків України брати участь у закупівлях, що впливає на зниження ціни.

 

Володимир Прокопів

заступник міського голови — секретар Київради:

У Києві на Алеї Героїв Небесної Сотні (вул. Інституцька, 3) з'явиться Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні - Музей Революції Гідності. Земельна комісія КМР нині одноголосно підтримала рішення про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки. Не має сумнівів, що на тому місці, де пролилася кров героїв, котрі змінили хід історії, має бути меморіал. Ми, наші діти й онуки маємо пам'ятати, кому завдячуємо європейському вектору розвитку України та відмові від диктатури.

Дмитро Банас

депутат Київської міської ради :

– Кияни подали багато проектів до бюджету участі. Однак здивований, що так мало людей на даний час долучилися до голосування. Хоча це наш перший досвід бюджету участі, новий для нас механізм. Переконаний, що надалі буде більше проектів і більше голосів. Тому закликаю мешканців Києва вдало розподілити 50 мільйонів громадського бюджету. Це чудовий шанс зробити Київ кращим.

Сергій Ребров: «У футболу коротка пам’ять»
Минулої п’ятниці вболівальники київського «Динамо» одержали унікальну можливість поспілкуватися у неформальній обстановці з головним тренером клубу Сергієм Ребровим  Завжди стриманий у спілкуванні з пресою і публікою коуч «біло-синіх» цього разу перебував у доброму гуморі та жартував. Хоча адресовані йому  запитання були доволі серйозними. «Вечірка» знайомить читачі...