ss

Геннадій Пліс: ми перетворюємо Київ у місто, відкрите для бізнесу

12:05
12.08.2017
Геннадій Пліс: ми перетворюємо Київ у місто, відкрите для бізнесу

Залучення інвесторів до розвитку міста та створення для них привабливих умов, а також підвищення конкурентоспроможності його економіки вже у найближчі роки є одними з головних завдань Стратегії розвитку Києва до 2025 року. Про це повідомив перший заступник голови КМДА Геннадій Пліс.

- Серед оперативних цілей розвитку столиці – стимулювання розвитку інноваційно-орієнтованих промислових підприємств, перетворення Києва у відкрите для бізнесу місто, залучення інвестицій. До 2025 року Київ має наблизитися до розвинутих східноєвропейських столиць за рівнем економічного розвитку та комфортом життя мешканців. На жаль, поки що ми суттєво відстаємо від інших східноєвропейських міст за рівнем валового регіонального продукту (ВРП) на душу населення. Але ми ставимо перед собою завдання забезпечити зростання цього показника удвічі за 8 років. І тут малий та середній бізнес може стати однією з рушійних сил у зростанні економічного потенціалу столиці, – наголосив Геннадій Пліс.

Щоб зробити Київ привабливим та безпечним містом для інвестування, новою редакцією Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року передбачена активізація інвестиційного процесу і запровадження нової схеми співпраці з інвесторами. Цей процес буде набагато простішим, досконалішим та прозорішим.

Так, буде спрощено процедуру інвестування в різні сфери життєдіяльності/економіки міста та розроблено систему преференцій та пільг для інвесторів пріоритетних галузей розвитку міста.

Також буде розроблено новий інвестиційний процес, який передбачає створення інформаційних баз даних муніципальних потреб та активів, формування єдиного публічного реєстру інвестиційних програм та проектів.

- Важливим інструментом позиціювання Києва на міжнародній арені, які дають змогу об᾽єктивно оцінити рівень конкурентоспроможності порівняно з іншими містами, є міжнародні рейтинги. Зокрема ми орієнтуватимемось на рейтинг WB Doing Business, який є одним з провідних міжнародних індексів умов бізнесу в країні, – зауважив Геннадій Пліс.

Особлива увага міської влади буде приділена забезпеченню конкурентного та прозорого конкурсного процесу в рамках вибору інвесторів, а також надаватиметься патронаж.

Сьогодні в Києві працює «єдине вікно». Цей механізм взаємодії передбачає пряму організацію роботи інвестора з проектним менеджером КП «Київське інвестиційне агентство», закріпленим за кожним окремим проектом. Менеджер допомагає інвестору вирішувати всі бюрократичні питання – наприклад, отримання відповідних погоджень, дозволів, попередніх вихідних даних тощо.

- Поліпшити інвестиційний клімат столиці ми плануємо, зокрема, завдяки спрощенню процедур інвестування в різні сфери та впровадженню системи преференцій та пільг для інвесторів пріоритетних галузей міста. Серед іншого, плануємо проведення інформаційних кампаній (зокрема, шляхом проведення інвестиційних форумів та інших заходів) щодо можливостей для інвестування в Києві. Будемо й максимально використовувати потенціал закордонних візитів для залучення міжнародної спільноти до інвестування, а також тісно співпрацюватимемо з міжнародними рейтинговими агентствами, – повідомив Геннадій Пліс. 

Планують у Києві створити і інформаційні бази даних муніципальних потреб та активів, сформувати єдиний публічний реєстр інвестиційних програм та проектів, удосконалити «єдине вікно» для роботи з інвесторами, розробити стандарти та форми для підвищення якості підготовки інвестиційних програм і проектів тощо.

Завдяки впровадженим змінам очікується зростання кумулятивних прямих іноземних інвестицій та збільшення співвідношення кількості укладених інвестиційних договорів до кількості інвестиційних проектів, включених до переліку об᾽єктів, що потребують залучення інвестицій.

Нагадаємо, «Загреб» і «Дельфін» осучаснять.

618

Віталій Кличко

14.12.2017

Цього року ми зробили немало з того, що обіцяли. І Київ – з...

Олександр Спасибко

14.12.2017

У столиці розпочали підготовку до будівництва дитячого садочка на бульварі Вацлава Гавела, 81-А...

Віктор Черній

14.12.2017

Уже у перший день роботи нового ваговимірювального на Великій Кільцевій дорозі співробітниками Укртрансбезпеки...

Микола Поворозник

13.12.2017

Київ став першим містом в Україні, яке розпочало успішно та комплексно впроваджувати «розумні»...

Сергій Симонов

13.12.2017

Києву - пішохідну Бессарабку! Сьогодні на транспортній комісії в КМДА презентував пропозиції реконструкції...

Петро Пантелеєв

11.12.2017

У найближчі дні кияни отримають рахунки за послугу централізованого опалення за повний календарний...

Геннадій Пліс

08.12.2017

Великий здобуток для великого міста: інтереси Києва максимально враховані у головному фінансовому документі...

Юрій Назаров

08.12.2017

Kyiv Smart City оголошує набір до акселератора міських проектів. І якщо у вас...

Петро Порошенко

06.12.2017

Наші Збройні Сили – воїни миру, які встали на шляху російських військ, захистили...

Андрій Странніков

06.12.2017

Я переконаний, що створення комунального міського Центру нефрології та діалізу дозволить вирішити безліч...

Дмитро Давтян

05.12.2017

Міська влада розпочинає процес проектування транспортної розв’язки на примиканні вул. Старонаводницької та вул. Лаврської до...

Володимир Прокопів

04.12.2017

Наша взаємодія, яку ми офіційно закріпили у меморандумі, стане запорукою покращення загальної ситуації...

Марина Хонда

04.12.2017

Сьогодні демократія участі – це ключовий елемент доброго урядування та успішного розвитку міста....

Юрій Крикунов

04.12.2017

Прогресивне людство щороку 3 грудня відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю, засвідчуючи цим,...

Вікторія Муха

29.11.2017

Київська громада не може залишатись осторонь і спостерігати як з мапи міста зникнуть...

Петро Порошенко

25.11.2017

Не визнавати Голодомор так само аморально, як і заперечувати Голокост.  Думаю, настав час...

Іванна Климпуш-Цинцадзе

23.11.2017

Сьогодні відбувається конкурсний відбір на посаду Урядового уповноваженого з питань гендерної політики, який...

Володимир Бондаренко

23.11.2017

До кінця року будуть відремонтовані 143 ліфти. Про це сказав начальник Департаменту житлово-комунального...

Ганна Старостенко

21.11.2017

Київ має бути прикладом у реформуванні освіти, тому ця галузь вже 4 роки...

Що важливого відбулося в комунальній сфері столиці, які дії і рішення вплинуть на якість життя кожного киянина? Пропонуємо згадати рік, що минає. 1.Владою міста було прийнято стратегічне рішення про завершення угоди з ПАТ Київенерго і розпочато процес інвентаризації майна громади, яким користувалася компанія. Це майже 90 тисяч об’єктів рухомого і нерухомого майна. 2.Почався процес передачі об&...