EUR: 29.92
USD: 25.44

Геннадій Пліс: ми перетворюємо Київ у місто, відкрите для бізнесу

12:05
12.08.2017
Геннадій Пліс: ми перетворюємо Київ у місто, відкрите для бізнесу

Залучення інвесторів до розвитку міста та створення для них привабливих умов, а також підвищення конкурентоспроможності його економіки вже у найближчі роки є одними з головних завдань Стратегії розвитку Києва до 2025 року. Про це повідомив перший заступник голови КМДА Геннадій Пліс.

- Серед оперативних цілей розвитку столиці – стимулювання розвитку інноваційно-орієнтованих промислових підприємств, перетворення Києва у відкрите для бізнесу місто, залучення інвестицій. До 2025 року Київ має наблизитися до розвинутих східноєвропейських столиць за рівнем економічного розвитку та комфортом життя мешканців. На жаль, поки що ми суттєво відстаємо від інших східноєвропейських міст за рівнем валового регіонального продукту (ВРП) на душу населення. Але ми ставимо перед собою завдання забезпечити зростання цього показника удвічі за 8 років. І тут малий та середній бізнес може стати однією з рушійних сил у зростанні економічного потенціалу столиці, – наголосив Геннадій Пліс.

Щоб зробити Київ привабливим та безпечним містом для інвестування, новою редакцією Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року передбачена активізація інвестиційного процесу і запровадження нової схеми співпраці з інвесторами. Цей процес буде набагато простішим, досконалішим та прозорішим.

Так, буде спрощено процедуру інвестування в різні сфери життєдіяльності/економіки міста та розроблено систему преференцій та пільг для інвесторів пріоритетних галузей розвитку міста.

Також буде розроблено новий інвестиційний процес, який передбачає створення інформаційних баз даних муніципальних потреб та активів, формування єдиного публічного реєстру інвестиційних програм та проектів.

- Важливим інструментом позиціювання Києва на міжнародній арені, які дають змогу об᾽єктивно оцінити рівень конкурентоспроможності порівняно з іншими містами, є міжнародні рейтинги. Зокрема ми орієнтуватимемось на рейтинг WB Doing Business, який є одним з провідних міжнародних індексів умов бізнесу в країні, – зауважив Геннадій Пліс.

Особлива увага міської влади буде приділена забезпеченню конкурентного та прозорого конкурсного процесу в рамках вибору інвесторів, а також надаватиметься патронаж.

Сьогодні в Києві працює «єдине вікно». Цей механізм взаємодії передбачає пряму організацію роботи інвестора з проектним менеджером КП «Київське інвестиційне агентство», закріпленим за кожним окремим проектом. Менеджер допомагає інвестору вирішувати всі бюрократичні питання – наприклад, отримання відповідних погоджень, дозволів, попередніх вихідних даних тощо.

- Поліпшити інвестиційний клімат столиці ми плануємо, зокрема, завдяки спрощенню процедур інвестування в різні сфери та впровадженню системи преференцій та пільг для інвесторів пріоритетних галузей міста. Серед іншого, плануємо проведення інформаційних кампаній (зокрема, шляхом проведення інвестиційних форумів та інших заходів) щодо можливостей для інвестування в Києві. Будемо й максимально використовувати потенціал закордонних візитів для залучення міжнародної спільноти до інвестування, а також тісно співпрацюватимемо з міжнародними рейтинговими агентствами, – повідомив Геннадій Пліс. 

Планують у Києві створити і інформаційні бази даних муніципальних потреб та активів, сформувати єдиний публічний реєстр інвестиційних програм та проектів, удосконалити «єдине вікно» для роботи з інвесторами, розробити стандарти та форми для підвищення якості підготовки інвестиційних програм і проектів тощо.

Завдяки впровадженим змінам очікується зростання кумулятивних прямих іноземних інвестицій та збільшення співвідношення кількості укладених інвестиційних договорів до кількості інвестиційних проектів, включених до переліку об᾽єктів, що потребують залучення інвестицій.

Нагадаємо, «Загреб» і «Дельфін» осучаснять.

346

Петро Порошенко

22.08.2017

 Для спільного святкування 26-ї річниці Незалежності України до нас у Київ символічно прибудуть...

Дмитро Білоцерковець

22.08.2017

Ефективне управління комунальним господарством повинно бути в пріоритеті! Приклад: пам'ятаєте, місто оголосило про...

Андрій Фіщук

22.08.2017

Біля метро  «Політехнічний інститут» були демонтовані незаконні тимчасові споруди. Таким чином нам вдалося...

Віталій Кличко

18.08.2017

Рейтинг комфортності міст «The Economist» складається в п’яти категоріях – стабільність, охорона здоров’я,...

Акім Галімов

21.08.2017

22 серпня на Михайлівській площі, буде відкрито унікальну виставку історичних фактів, які дадуть...

Петро Пантелеєв

18.08.2017

Ми системно працюємо над тим, аби якість послуг, за які сплачують мешканці, була...

Сергій Неретін

16.08.2017

"Червоний" - це фільм не про рефлексію і нещасну долю українців, це фільм...

Павло Гудімов

16.08.2017

Ідентичність - це культура, і наша мета - показати у візуальному вимірі, як...

Тетяна Гузенко

16.08.2017

Цьогорічні культурно-мистецькі заходи до 26-ї річниці Незалежності України надзвичайно різнопланові і насичені. Але...

Тетяна Бойко

14.08.2017

У зв’язку з тим, що мережі критично зношені, десь на 60-70%, почастішали аварії....

Денис Силантьєв

14.08.2017

Що ж, силоміць до води ніхто нікого не тягне. Для всіх, у кого...

Сергій Симонов

14.08.2017

Одним із таких недоліків є функціонування паркувальних майданчиків, які не внесено в перелік...

Ганна Старостенко

10.08.2017

Сьогодні черга до київських садочків скоротилася з 15 до 5 тисяч діток

Андрій Рева

11.08.2017

Вартість продуктів фактично однакова що у Німеччині, що в Україні, проте, німці харчуються...

Володимир Князєв

04.08.2017

Реалізація саме цього проекту надасть можливість збільшити інтерес серед молоді до сучасної авіації...

Геннадій Пліс

03.08.2017

Зараз бізнес має хороший шанс стати справді корисним рідному місту. Разом ми зможемо...

Олексій Резніков

03.08.2017

Це не тільки прибирання з обличчя міста хаотичної «нарізки», але й розробка й...

Олесь Маляревич

31.07.2017

Продовжуємо відновлювати Русанівку, в цьому році буде зроблено ще більше ніж минулого року....

Владислав Михайленко

26.07.2017

Алкоголь вночі в столиці продавати заборонено. Це цілковита перемога! Перемога киян, які не...

У Києві обмежать рух транспорту через військову техніку [карти]
До Дня Незалежності України у центрі міста влаштують виставку військової техніки «Міць Нескорених». Техніка демонструватиметься з 22 по 27 серпня. А потім, за повідомленням Генерального штабу, частину озброєння відправлять у зону бойових дій на Донбас. Поки триватиме виставка автомобілістам і пасажирам громадського транспорту доведеться підлаштуватися до  тимчасового обмеження руху транспорту. Зок...