ss

Економним киянам платять «живі» гроші

13:55
01.07.2017
Економним киянам платять «живі» гроші

Уже другий місяць діє оновлена програма житлових субсидій

Заново подавати заяву й декларацію не потрібно більшості киян: перерахунок їм здійснять автоматично, за попередніми відомостями. Але декому слід таки прийти в райсоцзабези. І принести, крім заяви й декларації, інші документи.

Як розповів директор Департаменту соціальної політики КМДА Юрій Крикунов, повторно подавати документи необхідно передусім тим, хто орендує житло та у кого відбулися зміни у складі сім’ї. А також селянам, які користуються твердим паливом та скрапленим газом.
Також призупинено надання допомоги тим, хто має заборгованість з оплати ЖКП понад два місяці.

Якщо ж громадянин протягом двох місяців сплатить борг чи укладе договір його реструктуризації й підтвердить це документально, то субсидію буде відновлено з дати призупинення її нарахування. Якщо ж він зробить це пізніше, то надання допомоги держава відновить з часу підтвердження погашення чи розстрочки боргу. Словом, прогляньте платіжки і не гайте часу, якщо щось комусь колись недоплатили. Утім, за наявності поважних причин двомісячний термін може продовжити відповідна комісія райдержадміністрації.

Заборгованість реструктуризується на термін до 60 місяців, залежно від суми боргу та рівня доходів громадян. Договір з надавачами житлово-комунальних послуг передбачає щомісячне рівномірне погашення реструктуризованої заборгованості та своєчасну сплату поточних платежів.

– Упродовж трьох років боржникам не відмовляли в субсидії, а тепер держава вважає, що за цей час можна було улагодити стосунки з надавачами послуг. Зрештою, й нині боржнику не відмовлять, але за однієї умови: борг має бути реструктуризованим й поступово сплачуватись, – наголосив пан Крикунов.

Серед новацій – надання субсидії мешканцям квартири, які не є її власниками чи орендарями. Таких випадків чимало. Скажімо, хтось пустив тимчасово пожити свого родича. Йому тепер теж можна оформити субсидію, але тільки на шість місяців і якщо він офіційно зареєструється в помешканні. Комісіям при РДА вперше надано право призначати субсидію тим пільговим категоріям, які навіть не потрапляють під субсидуван-
ня.

– Комісія може переглянути встановлений соціальний норматив житла, збільшити норму споживання газу чи електрики, але це має бути компенсовано з місцевих бюджетів, – роз’яснив директор департаменту.

В Україні почала діяти так звана м’яка монетизація субсидій. Хоч вона стосується здебільшого приватних будинків без централізованого опалення, Юрій Крикунов повідав про механізм цієї новації. Аби спонукати людей до економії енергоресурсів, їм повернуть частину субсидії живими грошима, якщо вони їх зекономили взимку на споживанні газу чи електрики для індивідуального опалення помешкання.

Таким ощадливим господарям треба до 1 вересня подати заяву до райсоцзабезу за місцем проживання, де вказати реквізити свого банківського рахунку чи побажання отримати компенсацію поштовим переказом. Сума компенсації не може перевищувати вартості ста кубів газу чи 150 кіловат електрики, що наразі дорівнює 689 грн.

До речі...

Із травня для нарахування субсидії враховується сукупний сімейний дохід не за попередній календарний рік, як було досі, а доходи за останні чотири квартали. Скажімо, при розрахунку субсидії за травень бралися доходи родини за період з квітня 2016-го по березень 2017-го включно. Зміни, як кажуть урядовці, дають можливість більш точно врахувати матеріальне становище громадян на момент отримання субсидії. Але через уточнення цих відомостей і перерахунки розміру субсидії у багатьох регіонах, зокрема й у Києві, платіжки за травень прийшли без врахування субсидії. Соцзабези й комунальники обіцяють додати травневу знижку до червневої заднім числом.

Нагадаємо, що збільшення пенсій варто очікувати вже у цьому році.

1229

Вадим Васильчук

17.01.2018

В День Соборності ми символічно об'єднаємо лівий та правий береги Дніпра #Живим_Ланцюгом_Соборності.
...

Петро Пантелеєв

17.01.2018

Увага! У Києві прогнозують сильний #снігопад, тому в ніч з 17 на 18...

Віталій Кличко

17.01.2018

Вся спецтехніка працює на вулицях. Нам потрібно швидко прибирати місто і зробити все,...

Володимир Прокопів

16.01.2018

1 лютого завершується подання заявок на участь у конкурсі з формування Громадської бюджетної...

Петро Порошенко

15.01.2018

Дуже добре пам’ятаю, як щиро та з яким завзяттям діти в Покровському на...

Уляна Супрун

15.01.2018

Усі резонансні теми у нашому світі завжди супроводжуються двома позиціями: є наука, доказовість,...

Тарас Панчій

11.01.2018

Оновлено 120 парків; плюс: 12344 дерева, 116635 кущів, 50 арт-об’єктів; мінус: 1,5 тисяч...

Валентина Гінзбург

11.01.2018

Сьогодні столиця повністю забезпечена вакцинами проти кору. Зверніться до лікаря, проконсультуйтеся щодо можливості...

Микола Поворозник

10.01.2018

У дитячих колективах необхідно провести перевірку дітей на наявність у них щеплень проти...

Андрій Андрєєв

04.01.2018

Тема кинутих непроданих ялинок, якими ще вранці було засмічено столицю, сьогодні дійсно є...

Юрій Назаров

02.01.2018

Один із напрямків Kyiv Smart City - це надання елекронних сервісів з оплати...

Ганна Старостенко

26.12.2017

Коли робота - справжнє свято: новорічна вистава "Викрадач Різдва" режисера-хореографа та виконавця головної...

Марина Хонда

26.12.2017

-У 2017 році у Києві зареєстровано 10812 громадських організацій і 4024 благодійні організації. ...

Андрій Странніков

21.12.2017

Найбільше коштів наступного року міська влада планує спрямувати на освіту киян. Дану галузь...

Олексій Резніков

20.12.2017

20 грудня, на засіданні Київської міської ради 75 депутатів проголосували за прийняття Концепції...

Сергій Симонов

18.12.2017

У новорічну ніч з 31 грудня на 1 січня роботу столичного метрополітену та...

Дмитро Давтян

05.12.2017

Міська влада розпочинає процес проектування транспортної розв’язки на примиканні вул. Старонаводницької та вул. Лаврської до...

Вікторія Муха

29.11.2017

Київська громада не може залишатись осторонь і спостерігати як з мапи міста зникнуть...

Заощаджувати до 50% сімейних коштів на опаленні відтепер зможуть клієнти Київенерго у більш ніж 1000 будинків столиці. За допомогою наборів енергоефективних пристроїв «Розумний WATT Зима». Головним тут є квартирний лічильник тепла. Його безкоштовно встановлюють під ключ за 14 днів без додаткових клопотів з  оформлення. Індивідуальні лічильники тепла дозволяють сплачувати тільки за використані гігакалорії, ...