ss

Економним киянам платять «живі» гроші

13:55
01.07.2017
Економним киянам платять «живі» гроші

Уже другий місяць діє оновлена програма житлових субсидій

Заново подавати заяву й декларацію не потрібно більшості киян: перерахунок їм здійснять автоматично, за попередніми відомостями. Але декому слід таки прийти в райсоцзабези. І принести, крім заяви й декларації, інші документи.

Як розповів директор Департаменту соціальної політики КМДА Юрій Крикунов, повторно подавати документи необхідно передусім тим, хто орендує житло та у кого відбулися зміни у складі сім’ї. А також селянам, які користуються твердим паливом та скрапленим газом.
Також призупинено надання допомоги тим, хто має заборгованість з оплати ЖКП понад два місяці.

Якщо ж громадянин протягом двох місяців сплатить борг чи укладе договір його реструктуризації й підтвердить це документально, то субсидію буде відновлено з дати призупинення її нарахування. Якщо ж він зробить це пізніше, то надання допомоги держава відновить з часу підтвердження погашення чи розстрочки боргу. Словом, прогляньте платіжки і не гайте часу, якщо щось комусь колись недоплатили. Утім, за наявності поважних причин двомісячний термін може продовжити відповідна комісія райдержадміністрації.

Заборгованість реструктуризується на термін до 60 місяців, залежно від суми боргу та рівня доходів громадян. Договір з надавачами житлово-комунальних послуг передбачає щомісячне рівномірне погашення реструктуризованої заборгованості та своєчасну сплату поточних платежів.

– Упродовж трьох років боржникам не відмовляли в субсидії, а тепер держава вважає, що за цей час можна було улагодити стосунки з надавачами послуг. Зрештою, й нині боржнику не відмовлять, але за однієї умови: борг має бути реструктуризованим й поступово сплачуватись, – наголосив пан Крикунов.

Серед новацій – надання субсидії мешканцям квартири, які не є її власниками чи орендарями. Таких випадків чимало. Скажімо, хтось пустив тимчасово пожити свого родича. Йому тепер теж можна оформити субсидію, але тільки на шість місяців і якщо він офіційно зареєструється в помешканні. Комісіям при РДА вперше надано право призначати субсидію тим пільговим категоріям, які навіть не потрапляють під субсидуван-
ня.

– Комісія може переглянути встановлений соціальний норматив житла, збільшити норму споживання газу чи електрики, але це має бути компенсовано з місцевих бюджетів, – роз’яснив директор департаменту.

В Україні почала діяти так звана м’яка монетизація субсидій. Хоч вона стосується здебільшого приватних будинків без централізованого опалення, Юрій Крикунов повідав про механізм цієї новації. Аби спонукати людей до економії енергоресурсів, їм повернуть частину субсидії живими грошима, якщо вони їх зекономили взимку на споживанні газу чи електрики для індивідуального опалення помешкання.

Таким ощадливим господарям треба до 1 вересня подати заяву до райсоцзабезу за місцем проживання, де вказати реквізити свого банківського рахунку чи побажання отримати компенсацію поштовим переказом. Сума компенсації не може перевищувати вартості ста кубів газу чи 150 кіловат електрики, що наразі дорівнює 689 грн.

До речі...

Із травня для нарахування субсидії враховується сукупний сімейний дохід не за попередній календарний рік, як було досі, а доходи за останні чотири квартали. Скажімо, при розрахунку субсидії за травень бралися доходи родини за період з квітня 2016-го по березень 2017-го включно. Зміни, як кажуть урядовці, дають можливість більш точно врахувати матеріальне становище громадян на момент отримання субсидії. Але через уточнення цих відомостей і перерахунки розміру субсидії у багатьох регіонах, зокрема й у Києві, платіжки за травень прийшли без врахування субсидії. Соцзабези й комунальники обіцяють додати травневу знижку до червневої заднім числом.

Нагадаємо, що збільшення пенсій варто очікувати вже у цьому році.

1141

Микола Поворозник

20.09.2017

Процедура оплати паркування через мобільний додаток займає близько 2 хв, через смс- паркування...

Сергій Гусовський

20.09.2017

Аби почати рухатися поза межами масових протестів та досягти рівня, коли включення громади...

Іванна Климпуш-Цинцадзе

20.09.2017

Уже за кілька днів розпочнуться «Ігри Нескорених», участь у яких Національна збірна України...

Володимир Прокопів

20.09.2017

Кияни підтримали ініціативу назвати одну із вулиць столиці на честь Богдана Гаврилишина. Із...

Олег Гаряга

19.09.2017

Ми розпочинаємо одягання пам’ятника Анні у національні костюми – у нас ще такого...

Петро Порошенко

20.09.2017

Під час виступу у Військовій академії США «Вест-Пойнт» мав нагоду розвінчати низку міфів...

Тетяна Меліхова

20.09.2017

На звернення ошуканих інвесторів запропонувала членам комісії Київради з питань архітектури, містобудування та...

Дмитро Білоцерковець

19.09.2017

На вихідних співробітники поліції затримали злодіїв, які перевозили в Mercedes 14 кришок від...

Петро Пантелеєв

19.09.2017

Рішення й проекти, що не мають підтримки громади - приречені. Ми повинні розвивати...

Олексій Резніков

19.09.2017

Нова редакція Статуту буде прописана таким чином, що інтереси публічні будуть переважати над...

Віталій Кличко

19.09.2017

Держава фактично повернула муніципалітетам попередні борги. Логічним є те, що органи місцевого самоврядування...

Володимир Гройсман

19.09.2017

15 вересня ми внесли в Парламент закон про бюджет на 2018 рік. Це...

Андрій Странніков

14.09.2017

У Київраді формують прогнозовані показники Головного фінансового документу столиці на 2018 рік. За...

Владислав Михайленко

14.09.2017

Тривалий час в місті Києві існувала законодавча колізія. Згідно чинного законодавства, алкогольні напої...

Артем Стельмашов

12.09.2017

Останнім часом кількість "зради" в фейсбуці зашкалює. Щоб трохи додати позитиву, вирішив додати...

Кабінет Міністрів України 15 вересня вніс до Верховної Ради України проект державного бюджету на 2018 рік – як того вимагає законодавство. Як підкреслив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман в своєму відеозверненні на  Facebook, тепер Уряд готовий до плідних дискусій, аби вчасно ухвалити документ остаточно. ...