ss

Чому ми п’ємо воду з фосфатами?

09:45
07.11.2017
Чому ми п’ємо воду з фосфатами?

Чому ми п’ємо воду з фосфатами? Хто вбиває нас і головну річку України? Відповісти на ці запитання ГО «Стоп корупції» та Асоціація рибалок України запропонували громадськості разом.

Виявляється, багато столичних автомийок скидають відходи просто в зливову каналізацію. А потім ця брудна вода, насичена миючими засобами, потрапляє в Дніпро.

У Києві тільки офіційних автомийок налічується аж 2726! Неофіційних – у кілька разів більше. Але й це ще не все: обов’язковий договір на водозабір і скидання води з «Київводоканалом» уклали лише 820 автомийок.

А де ж тоді беруть і, головне, куди скидають відпрацьовану воду решта 1900? Згідно документації, багато мийок столиці використовують замкнутий цикл водної циркуляції. При будівництві під ними повинні бути побудовані резервуари. У першому резервуарі використана брудна вода відстоюється (мул, що утворився, спеціалізовані машини повинні вивозити на утилізацію). А в другій ємності вже відбувається доочищення відстояної води. Потім вона знову використовується в процесі миття машин.

Перевірити виконання всіх цих необхідних умов, з технічного боку, нескладно. По-перше, перевіряючим структурам потрібно переконатися, звідки беруть воду для робочого процесу. І якщо вона безперервно подається з водопроводу або свердловини, ніякого замкнутого циклу на автомийці немає. Друге – необхідно переглянути журнал фіксації вивезення відстояного мулу. Якщо його немає, це ще раз підтверджує, що мийка зливає відпрацьовану брудну воду в зливостоки, у кращому випадку – в каналізацію. Та якщо навіть вода після миття машин скидається в каналізацію, все одно фосфати безперешкодно потрапляють в Дніпро, бо для очисних споруд вони невловимі.

Фосфати містять майже всі миючі засоби. При заборі питної води застарілі очисні споруди не читають формулу фосфатів, пропускаючи їх, а тому вони безперешкодно потрапляють в крани наших квартир, вважають в громадських організаціях. Тобто, фактично ми п’ємо воду, насичену відходами з автомийок. Потрапляючи в людський організм, фосфати провокують онкологічні захворювання. Ось і виходить, що автомийки зі своїми відходами є чи не основною причиною отруєння питної води. Дніпро – головна водна артерія України, яка забезпечує питною водоюдві третининаселення країни. І 37 відсотків усіх захворювань безпосередньо пов’язані із вживанням неякісної питної води. Чим не парадокс: в Україні налічується 1 млн 300 тис га прісноводних водойм (за цим показником ми займаємо перше місце в Європі), і в той же час ми вважаємося маловодною країною, оскільки наші водні ресурси через забруднення не придатні до водозабору питної води.

Статистика жахлива: торік у водойми України було скинуто понад 2 мільярди кубометрів стоків, з яких понад третина – неочищені або недостатньо очищені води.

– Завважте, це без урахування того бруду, що потрапляє в річки зі зливостоків, минаючи очисні споруди – говорить голова Асоціації рибалок України Олександр Чистяков– Практично всі автомийки скидають свої відходи в річки, щоб не платити додатково за очищення. Тисячі тонн солі після зими разом із весняними струмками потрапляють по зливових стоках до водойм. Отрутохімікати з полів змиваються дощами і по дренажних каналах стікають у водойми, що призводить до масового мору риби. Ми й не помітили, як через таку злочинну безгосподарність змінилася сама екосистема: у Дніпровських водосховищах солоність води помітно збільшилася, і сьогодні в Каховському та Кременчуцькому водосховищах можна зустріти рибу-голку та навіть дрібних медуз.

Вчені стверджують, що вода у вітчизняних водосховищах – на рівні 4-го класу. А це категорія особливо брудних вод. Застарілі очисні споруди не справляються зі своїм завданням, бо розраховані максимально на очистку води 2 класу. Додають тривоги ще й водопровідні труби піввікової давнини, в яких іржі більше, ніж металу. Тому, щоб у наші квартири прийшла хоч якось очищена вода, її посилено хлорують. Не варто втім забувати, що після кип’ятіння хлорованої води утворюються сполуки, що стимулюють розвиток серйозних захворювань.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.

555

Юрій Назаров

22.11.2017

У процесі перетворення Києва на розумне місто – Київрада ухвалила концепцію “Kyiv Smart...

Петро Порошенко

21.11.2017

Я вирушаю на саміт Східного партнерства, щоб визначити нові проміжні цілі та рубежі...

Віталій Кличко

21.11.2017

Сьогодні ми відзначаємо День Гідності і Свободи. Рівно чотири року тому у цей...

Володимир В'ятрович

20.11.2017

Голодомор залишається історичною темою, що демонструє найбільший консенсус українців в оцінці минулого. 77%...

Ганна Старостенко

21.11.2017

Київ має бути прикладом у реформуванні освіти, тому ця галузь вже 4 роки...

Володимир Прокопів

21.11.2017

21 листопада 2013 року Україна почала писати нову сторінку своєї історії. Я думаю,...

Микола Поворозник

20.11.2017

- Серед школярів зареєстровано зростання захворюваності на грип на 4,8%, 4049 випадків, що...

Сергій Симонов

20.11.2017

Оригінальна новорічна ілюмінація – візитівка Києва. Як і всі європейські міста, Київ готується...

Уляна Супрун

20.11.2017

- Сьогодні Всесвітній день дитини. Для того, щоби наші діти були щасливими, здоровими,...

Андрій Странніков

20.11.2017

І знову про Громадський бюджет. Сьогодні разом з Serhiy Loboyko та Владимир Басовский...

Олександр Спасибко

16.11.2017

На вулиці Бахмацькій, 35 у Святошинському районі Києва збудують дошкільний навчальний заклад. Новий...

Петро Пантелеєв

15.11.2017

Структурна реорганізація ПАТ «Київенерго» не вплине на процес повернення в управління містом об’єктів...

Юрій Крикунов

15.11.2017

Спостерігається позитивна динаміка у підвищенні рівня заробітної плати на столичних підприємствах. Про це...

Анна Свириденко

15.11.2017

... Ми зробили ще маленький крок до комплексного відновлення «Братислави» та перетворення її...

Андрій Странніков

14.11.2017

Медична субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам складає 41 мільйон гривень.  На здійснення...

Валентина Гінзбург

14.11.2017

Фахівці запевняють, що до 80% випадків сліпоти піддаються корекції і лікуванню. При вчасному...

Вадим Васильчук

13.11.2017

#Фестиваль_Гайдамака Кінокурс триває;) Учасники у захваті від секретів від сучасного режисера; А хто...

Геннадій Пліс

07.11.2017

Окрім оптимізації транспортної мережі, затори у Сингапурі вдалося мінімізувати наступними кроками:
1)...

Іванна Климпуш-Цинцадзе

01.11.2017

Вітаємо ЄС з 24-річчям! Цього дня 1993 року набрала чинності Маастрихтська угода –...

Тетяна Меліхова

23.10.2017

Крадуть ліфтове обладнання. По всьому місту і по кілька разів в одному будинку.

...
Кожна історична будівля будь-якого міста – це його унікальне «обличчя», скарбничка переказів і легенд, а також магніт для туристів. Але лише тоді, коли над цим ведеться цілеспрямована робота. Зовнішній вигляд Києва псує кількасот занедбаних старовинних будинків, які не реставруються роками. Як правило, про них згадують вже на етапі остаточної руйнації. Таке непривабливе «обличчя» зовсім ...