EUR: 29.16
USD: 27.42

Чому мерзне «Перлина Троєщини», або Як живуть люди в недобудах Войцехівського?

17:15
28.10.2016
Чому мерзне «Перлина Троєщини», або Як живуть люди в недобудах Войцехівського?

«Вечірка» побувала у житловому комплексі «Перлина Троєщини», що заселений лише частково. Зважаючи на незавершеність будівництва, про людські умови тут і мріяти годі.

ЖК «Перлина Троєщини» розташований на вулиці Миколи Закревського, 42-А. Його будівництво зупинено за рішенням головного слідчого управління МВС України. Однак в Інтернеті досі функціонує сайт, на якому пропонують гарно розмальовані квартири саме в цьому житловому комплексі.

Як ми з’ясували, віртуальна «Перлина» надзвичайно далека від реалій  у похмурій недобудові, кинутій напризволяще разом із сотнями ошуканих інвесторів. Тепла та гарячої води у цьому ЖК немає і найближчим часом не буде. «Київводоканал» подає лише холодну воду, причому через якогось посередника (оскільки комплекс не введено в експлуатацію). Щоб хоч якось викрутитися, місцеві мешканці створили «СТАР СКАЙ» – об’єднання  співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ). Таким чином вдалося укласти договори з «Київенерго» та «Київводоканалом». Унаслідок того, що всі комунікації не централізовані, а приватні, вартість житлово-комунальних послуг доволі висока – близько 4-5 тис. гривень. Насамперед, через вартість електроенергії: за кіловат-годину нараховують 2,24 гривні, тобто удвічі більше, ніж загалом по місту. Через це найбільше потерпають малозабезпечені пенсіонери та багатодітні сім’ї.

Аби зігрітися, бідолахи витрачають чималі кошти: наприклад, вартість квартирного електричного котла  становить від 2500 до 18 000 грн. (плюс  декілька тисяч  на встановлення та підключення). Крім того, мешканцям двох секцій потрібно віддати ще й близько 2 мільйонів гривень за оформлення проектної документації, придбання і встановлення двох трансформаторів. Для покриття цих витрат кожен власник квартири повинен витягнути зі свого гаманця 10 тис. гривень.

(Повністю матеріал читайте в черговому номері газети «Вечірній Київ» 3 листопада ц.р.)

724
Володимир Бондаренко
Костянтин Яловий
Дмитро Банас

Володимир Бондаренко

керівник апарату КМДА:

Місто закликає киян активніше долучатися до суспільно-політичного життя та брати участь у конкурсах і проектах, оголошених адміністрацією.

Костянтин Яловий

голова Постійної комісії Київради з питань екологічної політики:

– Кожен проект Бюджету участі заслуговує уваги і поваги до тих киян, кому небайдужий розвиток нашого міста, зокрема його екологічний стан. В першу чергу я голосував за проект розвитку та благоустрою парку «Нивки», який передбачає очищення озера, встановлення освітлення та створення нових зон відпочинку з доступом до води. Закликаю всіх приєднуватися до цієї ініціативи та активно підтримувати своїми голосами важливі проекти, адже разом ми зможемо створити сучасне комфортне місто для всіх.

Дмитро Банас

депутат Київської міської ради :

– Кияни подали багато проектів до бюджету участі. Однак здивований, що так мало людей на даний час долучилися до голосування. Хоча це наш перший досвід бюджету участі, новий для нас механізм. Переконаний, що надалі буде більше проектів і більше голосів. Тому закликаю мешканців Києва вдало розподілити 50 мільйонів громадського бюджету. Це чудовий шанс зробити Київ кращим.