USD: 27.04
EUR: 29.06

«Бюджет участі» в різних містах України

15:10
01.02.2017
«Бюджет участі» в різних містах України

Ідея створеня партисипаторного бюджету – коли самі мешканці пропонують і затверджують проекти міського розвитку – народилася у бразильському місту Порто-Алегро у 1980-х роках. З того часу ідея так званого "Бюджету участі" завоювала світ: Париж, Нью-Йорк, Берлін, Варшава - в усіх містах є свої особливості, але всюди вони доволі успішні. У 2016 році партисипаторний бюджет прийшов в Україну. Найбільше проектів було подано у Києві, і, також найбільше коштів спрямують на їхню реалізацію - 50 мільйонів гривень.

У 2016 році в Івано-Франківську перемогу отримали 12 проектів на загальну суму 500 тис грн. Обсяг їх фінансування - від 4 до 50 тис. грн. У голосуванні взяло участь понад 2 тисяч осіб, підтримати можна було лише один проект. Серед ініціатив, які реалізуються в місті за бюджетом участі, - урбаністичний мюзикл «Король Галіції», облаштування творчих майстерень, тренажерного  майданчика та зон відпочинку.

Також 12 ініціатив за загальну суму понад 6 млн обрали і мешканці Вінниці. Містяни мали змогу віддати два голоси – за великий (від 200 тис до 1 млн. грн.) і за малий (до 200 тис.) проекти. До цього процесу долучилось більш ніж 14,5 тисяч вінничан. Серед реалізованих ініціатив -  патріотичний стріт-арт «Україна вишивана» на шкільному паркані та організація навчання і відпочинку для літніх людей «Пенсія – не привід сумувати».
 

В Тернополі містяни не мали обмежень щодо кількості відданих голосів, а проекти також були поділені на малі (від 1 до 100 тис.) і великі (від 100 тис до 1 млн.). Усього проголосувало майже 5,5 тисяч осіб. У рейтинг переможців увійшло 15 ініціатив на загальну суму 5 млн. грн., найбільше – у сфері спорту (6) та комунального господарства (3). Цікавими проектами є Молодіжний Центр (відкрита платформа для комунікації, навчання та втілення проектів), науково-демонстраційний освітній центр «Центр Науки» та мистецький фестиваль "Ї".

В Мелітополі на "Громадський проект" виділили 2 млн грн.: половину для малих проектів (до 50 тис. грн), іншу - для великих (до 200 тис.). Проголосувало майже 9 тис. людей, а підтримати можна було один малий і один великий проекти.  Фінансування отримали 29 ініціатив (6 великих і 23 маленьких), більшість з яких стосуються комунального господарства (10) та спорту (7).  Оригінальними є колясочні паркінги біля лікарень, безкоштовний 3-D кінотеатр, тренінговий Центр, вуличне графіті, літній табір для людей з інвалідністю «Пізнай свій край». 

10 млн. гривень дали на реалізацію міських ініціатив в Рівному. Участь в голосуванні за проекти, подані на Громадський бюджет, взяли 2270 мешканців, які мали змогу обрати 3 великих (від 250 тис. до 1 млн. 125 тис. грн) та 3 малих проекти (до 250 тис. грн.). У 2017 році буде втілений 31 проект, переважно у категоріях "комунальне господарство" (9), "спорт" (8) та "культура" (5). Це будівництво урбан парку, облаштування музичного ретромайданчику для пенсіонерів, проведення Всеукраїнського хореографічного фестивалю до Міжнародного дня танців, створення Молодіжної міської ради та телевізійний проект-премія "Знай наших шоу".

У Чернівцях цього року профінансують 31 проект на загальну суму 9,5 млн. гривень. Проекти подавалися як великі (від 300 тис. грн. до 1 млн. грн)і, так і малі (до 300 тис. грн.)  Проголосувало понад 8 тисяч мешканців міста, які могли підтримати один великий і один малий проекти.  Лідерами в категоріях стали спорт (9 проектів), освіта і комунальне господарство (по 5 проектів).  В місті реалізовуватимуть розробку та підтримку тренінгових програм в галузі туризму, створення громадського простору для учасників АТО, облаштування вело-роликової доріжки та дитячого літнього кінотеатру, "Алею Небайдужості" тощо.

У Львові цього року за програмою бюджету участі реалізують 67 проектів на загальну суму 16 млн. грн. На розгляді було 87 великих (від 200 тис. до 1 млн. грн.) та 146 малих (від 20 до 200 тис. грн.) проектів, підтримати можна було по одному проекту з обох категорій. Проголосувало 21 216 осіб. Серед переможців найбільше спортивних (20) та освітніх (12) ініціатив. Зокрема, облаштування дитячих і спортивних майданчиків, створення студії звукозапису для творчих середовищ міста, відродження парку "700-річчя Львова" тощо.

138
Володимир Бондаренко
Ганна Старостенко
Віталій Кличко

Володимир Бондаренко

керівник апарату КМДА:

Ми не допустимо зупинки метрополітену, оскільки це підприємство стратегічного значення для Києва. Ми розуміємо, що боргові зобов’язання у міста є, але перш ніж сплачувати 2 млрд грн з кишень киян, ми маємо чітко розібратися в законності або не законності відповідної додаткової угоди. Це принципова позиція міста.

Ганна Старостенко

заступник голови КМДА:

У Києві буде нова зручна та модернізована система прийому дітей у дитсадочки, що значно спрощує процедуру зарахування до них та унеможливлює суб’єктивне втручання будь-кого поза системою. Нова автоматизована черга передбачає самостійне налаштування персонального кабінету та внесення змін без втручання адміністратора, тому батьки мають відповідально поставитись до влаштування дітей у дитсадки і в термін до 1 квітня пройти перереєстрацію на новій платформі

Віталій Кличко

Київський міський голова:

Ми вкладаємо гроші в ремонт доріг, працюємо 24 години на добу. Але не можемо зробити все одномоментно, бо кошти в дороги й інфраструктуру не вкладалися десятками років, об’єкти руйнувалися, тому перебувають у такому поганому стані. Можу сказати, що минулого року ми зробили капітальний ремонт дорожнього покриття на 84-ох вулицях. Цього року плануємо відремонтувати понад 100 доріг

Арешт рахунків метрополітену - диверсія проти України
 28 вересня 2016 року Господарським судом міста Києва було прийнято рішення, яким позовні вимоги ТОВ «Укррослізинг» було частково задоволено та стягнуто з КП «Київський метрополітен»...