EUR: 28.96
USD: 26.58

Близько 500 тіл наших бійців залишаються «непіднятими» у зоні конфлікту

07:33
21.12.2016
Близько 500 тіл наших бійців залишаються «непіднятими» у зоні конфлікту

З 2014 року місія «Чорний Тюльпан» евакуювала з Донбасу 810 тіл загиблих військових.

Впродовж цього року пошукові групи гуманітарної місії «Чорний Тюльпан» виявили на Донбасі 106 тіл загиблих в результаті конфлікту і бойових дій. 45 тіл були доставлені додому для належного поховання. Про це розповів глава пошукового сектору гуманітарної місії «Чорний Тюльпан» Ярослав Жилкін.

За його словами, за рік членами місії було здійснено 274 пошукових виїзди й обстежено 60 населених пунктів по обидві сторони лінії розмежування. Були проведені виїзди в райони Донецька, в Бахмут (колишній Артемівськ), Красноармійськ, Сніжне, Вуглегірськ, Курахово в Донецькій області і близько десяти населених пунктів в Луганській області, зокрема в Сєвєродонецьк, села Нижній Нагольчик, Райовка, Дякове.

Звісно, у пошуковців були проблеми з доступом на тимчасово окуповані території Донбасу для евакуації тіл загиблих українських військовослужбовців. Як розповів Ярослав Жилкін, всі контакти з представниками ДНР/ЛНР відбувалися під егідою Міністерства оборони України

- З 1 жовтня призупинено співпрацю з Міністерством оборони не з нашої ініціативи. Тому на сьогоднішній день ми не в рамках проектів ВСУ, - заявив Жилкін. За його словами, з Міноборони надійшов лист про те, що «у них тепер є гроші, і тому в наших послугах більше не мають потреби».

- Скромні результати за 2016 рік - це якраз наслідок того, що в наприкінці 2015 року сталась деякі зміни, і пошукові виїзди на ту територію які раніше ми здійснювали регулярно, практично припинилися. Зараз це були поодинокі випадки. Необхідно продовжувати дослідження, опитувати населення, але, на жаль, регулярного доступу на ті території не забезпечено», - заявив пошуковець, - Мені важко сказати, чому так сталося і від кого все це залежить. Мені здається, що це має політичне забарвлення має. Може бути через те, що - це моя думка - питання по організації пошуку не виносяться на той рівень, який повинен бути. Хоча б у рамках мінських угод, - сказав він.

Зараз «Чорний Тюльпан» співпрацює з представниками органів судово-медичної експертизи, з Міністерством охорони здоров'я, Службою безпеки України та Міністерством внутрішніх справ, Національною поліцією. Здійснюється координація дій і йде обмін інформацією з Об'єднаним центром зі звільнення заручників при СБУ.

Діяльність гуманітарної місії «Чорний Тюльпан» («Евакуація 200») стартувала у вересні 2014 року і була проектом цивільно-військового співробітництва Міноборони, Національного військово-історичного музею України та ВГО «Союз« Народна пам'ять».

8 грудня Управління Верховного Комісара ООН з прав людини представило доповідь про ситуацію з правами людини в Україні за період 16 серпня-15 листопада цього року. Крім таких тем, як вплив структур збройних груп на права людини, свобода пересування, право на соц. забезпечення тощо обговорювалося й питання про людські жертви під час бойових дій в зоні конфлікту на сході України.

- Протягом звітного періоду інтенсивність бойових дій в зоні конфлікту на сході України і кількість жертв серед цивільного населення змінювалися. Друга половина серпня була відзначена ескалацією зіткнень в ряді «гарячих точок» в Донецькій області, а також зростанням кількості загиблих і поранених серед цивільних осіб. У вересні, після підтвердження сторонами зобов'язань про припинення вогню, число жертв серед цивільного населення істотно скоротилося. У жовтні, проте, їх кількість знову зросла, що стало відображенням нового сплеску інтенсивності боїв уздовж лінії зіткнення. У першій половині листопада спостерігалася певна деескалація воєнних дій, і кількість жертв серед цивільних осіб зменшилася.

В цілому, за період з середини квітня 2014 року по 15 листопада 2016 року Верховний Комісар зафіксував 32,453 жертви пов'язаних з конфліктом в Україні в лавах Збройних Сил України, серед цивільного населення і членів збройних груп, включаючи 9,733 убитих і 22,720 поранених.

Не залишилася без уваги і тема зниклих без вести. Адже пошук і ідентифікація останків є на сьогоднішній день одним з найбільш важливих питань, на якому варто акцентувати увагу державі. Адже точну кількість осіб, зниклих без вісті в результаті конфлікту, все ще невідомо. Існують різні дані про їх кількість: від 488 до 1376 чол.

- Деякі особи, яких Уряд вважає зниклими безвісти, можливо, містяться без зв'язку із зовнішнім світом на територіях, контрольованих збройними групами, або навпаки (частина з них знаходиться в моргах, а частина вже похована). Процес повернення останків з районів, де йшли важкі бої, триває.

Дані теми є основними в діяльності гуманітарної місії «Чорний Тюльпан» (ВГО «Союз «Народна Пам'ять »). Варто відзначити, що керівництво місії співпрацює з міжнародними організаціями і не раз вносило свої пропозиції до доповіді ООН.

- За даними Головного управління Національної поліції України в Донецькій області, за період з початку проведення Урядом операції із забезпечення безпеки по 26 жовтня 2016 року число зниклих без вести в Донецькій області становить 865 чол. За повідомленням Головного управління Національної поліції України в Луганській області, кількість зниклих безвісти станом на 10 жовтня складає 572 чол. Перелік осіб, зниклих без вести, який веде СБУ, на 26 жовтня 2016 р включав 495 імен. «Донецька народна республіка» на 21 жовтня 2016 р зафіксувала 488 осіб, зниклих безвісті.

Так що роботи з пошуку зниклих безвісті припиняти зарано.

Керівник ВГО «Союз «Народна Пам'ять» Володимир Дорофєєв навів сумну магію цифр: 1914 рік – початок І-ї світової війни, в якій українці воювали по обидва боки фронту, а рівно через 100 років, 2014 рік – початок війни на сході України, де українці знову воюють по різні сторони. Пошуківцям доводиться піднімати, по можливості ідентифікувати й перепоховувати останки бійців 1-ї та 2-ї світових воєн, а разом з ними і загиблих в цій, незрозумілій, неправедній війні.

Нагадаємо, що в Михайлівському Золотоверхому монастирі відкрився центр допомоги воїнам АТО.

5494

Діана Попова

25.04.2017

Євробачення матиме 5 зон гостинності, що будуть розташовані на Софійській, Контрактовій, Поштовій, Троїцькій...

Кирило Воронін

25.04.2017

У найближчі дні ми запустимо дуже лімітований продаж квитків до «Євроклубу». Це буде...

Олег Скрипка

20.04.2017

Уявіть газон з дуже непривабливими квітами. Їх періодично закатували в асфальт, а вони...

Ола Мельциг

20.04.2017

Головна сцена Євробачення повністю готова. Це буде перший день, коли всі технології запрацюють...

Олексій Резніков

20.04.2017

Дивлячись на наше місто, таке враження, що скоро реклама буде розміщена на куполах...

Олександр Спасибко

24.04.2017

До 1 травня завершуємо комплекс робіт на центральній частині Поштової площі. Окрім центрального...

Ганна Старостенко

24.04.2017

Ми практично вийшли на фінішну пряму з підготовки міста до «Євробачення». Однією з...

Олександр Вовченко

20.04.2017

У Києві з початку процесу декомунізації, тобто за два роки, перейменовано 166 вулиць,...

Сергій Проскурня

19.04.2017

7 травня о 17:00 розпочнеться грандіозна трансляція церемонії відкриття Євробачення в усіх країнах-учасницях...

Антон Тараненко

19.04.2017

Гіди та екскурсоводи міста! Вже з 24 квітня стартує наш курс підвищення кваліфікації...

Володимир Бондаренко

18.04.2017

Розуміючи величезний попит на міський транспорт у поминальні дні, з 23 до 26...

Геннадій Пліс

18.04.2017

Ми маємо проблему – що далі робити з «Київенерго». Так, у тому числі...

Петро Пантелеєв

19.04.2017

Ми провели переговори з теплопостачальними організаціями та відкоригували графіки відключень гарячої води, оскільки...

Вікторія Муха

19.04.2017

З міського бюджету можуть виділяти кошти на на створення мистецьких продуктів. Така допомога...

Микола Поворозник

19.04.2017

Ми вже маємо результати роботи системи HELSI у Подільському районі, де записалися до...

Дмитро Левченко

18.04.2017

КП «Київпастранс» приділило особливу увагу організації роботи громадського транспорту під час проведення поминальних...

Володимир Прокопів

06.04.2017

Зважаючи на спрощену процедуру реєстрації поштових скриньок на даному домені та враховуючи ситуацію...

Михайло Чембержі розкрив секрети дитячої Академії мистецтв
З композитором, педагогом, засновником і ректором Київської дитячої Академії мистецтв Михайлом Чембержі зустрічаємося в його робочому кабінеті. На стінах – твори його студентів і випускників, присвячені  Академії та Тарасу Шевченку. - Михайле Івановичу, в чому особливість вашого навчального закладу? В його основі - концепція безперервної професійної  мис...