ss

Близько 500 тіл наших бійців залишаються «непіднятими» у зоні конфлікту

07:33
21.12.2016
Близько 500 тіл наших бійців залишаються «непіднятими» у зоні конфлікту

З 2014 року місія «Чорний Тюльпан» евакуювала з Донбасу 810 тіл загиблих військових.

Впродовж цього року пошукові групи гуманітарної місії «Чорний Тюльпан» виявили на Донбасі 106 тіл загиблих в результаті конфлікту і бойових дій. 45 тіл були доставлені додому для належного поховання. Про це розповів глава пошукового сектору гуманітарної місії «Чорний Тюльпан» Ярослав Жилкін.

За його словами, за рік членами місії було здійснено 274 пошукових виїзди й обстежено 60 населених пунктів по обидві сторони лінії розмежування. Були проведені виїзди в райони Донецька, в Бахмут (колишній Артемівськ), Красноармійськ, Сніжне, Вуглегірськ, Курахово в Донецькій області і близько десяти населених пунктів в Луганській області, зокрема в Сєвєродонецьк, села Нижній Нагольчик, Райовка, Дякове.

Звісно, у пошуковців були проблеми з доступом на тимчасово окуповані території Донбасу для евакуації тіл загиблих українських військовослужбовців. Як розповів Ярослав Жилкін, всі контакти з представниками ДНР/ЛНР відбувалися під егідою Міністерства оборони України

- З 1 жовтня призупинено співпрацю з Міністерством оборони не з нашої ініціативи. Тому на сьогоднішній день ми не в рамках проектів ВСУ, - заявив Жилкін. За його словами, з Міноборони надійшов лист про те, що «у них тепер є гроші, і тому в наших послугах більше не мають потреби».

- Скромні результати за 2016 рік - це якраз наслідок того, що в наприкінці 2015 року сталась деякі зміни, і пошукові виїзди на ту територію які раніше ми здійснювали регулярно, практично припинилися. Зараз це були поодинокі випадки. Необхідно продовжувати дослідження, опитувати населення, але, на жаль, регулярного доступу на ті території не забезпечено», - заявив пошуковець, - Мені важко сказати, чому так сталося і від кого все це залежить. Мені здається, що це має політичне забарвлення має. Може бути через те, що - це моя думка - питання по організації пошуку не виносяться на той рівень, який повинен бути. Хоча б у рамках мінських угод, - сказав він.

Зараз «Чорний Тюльпан» співпрацює з представниками органів судово-медичної експертизи, з Міністерством охорони здоров'я, Службою безпеки України та Міністерством внутрішніх справ, Національною поліцією. Здійснюється координація дій і йде обмін інформацією з Об'єднаним центром зі звільнення заручників при СБУ.

Діяльність гуманітарної місії «Чорний Тюльпан» («Евакуація 200») стартувала у вересні 2014 року і була проектом цивільно-військового співробітництва Міноборони, Національного військово-історичного музею України та ВГО «Союз« Народна пам'ять».

8 грудня Управління Верховного Комісара ООН з прав людини представило доповідь про ситуацію з правами людини в Україні за період 16 серпня-15 листопада цього року. Крім таких тем, як вплив структур збройних груп на права людини, свобода пересування, право на соц. забезпечення тощо обговорювалося й питання про людські жертви під час бойових дій в зоні конфлікту на сході України.

- Протягом звітного періоду інтенсивність бойових дій в зоні конфлікту на сході України і кількість жертв серед цивільного населення змінювалися. Друга половина серпня була відзначена ескалацією зіткнень в ряді «гарячих точок» в Донецькій області, а також зростанням кількості загиблих і поранених серед цивільних осіб. У вересні, після підтвердження сторонами зобов'язань про припинення вогню, число жертв серед цивільного населення істотно скоротилося. У жовтні, проте, їх кількість знову зросла, що стало відображенням нового сплеску інтенсивності боїв уздовж лінії зіткнення. У першій половині листопада спостерігалася певна деескалація воєнних дій, і кількість жертв серед цивільних осіб зменшилася.

В цілому, за період з середини квітня 2014 року по 15 листопада 2016 року Верховний Комісар зафіксував 32,453 жертви пов'язаних з конфліктом в Україні в лавах Збройних Сил України, серед цивільного населення і членів збройних груп, включаючи 9,733 убитих і 22,720 поранених.

Не залишилася без уваги і тема зниклих без вести. Адже пошук і ідентифікація останків є на сьогоднішній день одним з найбільш важливих питань, на якому варто акцентувати увагу державі. Адже точну кількість осіб, зниклих без вісті в результаті конфлікту, все ще невідомо. Існують різні дані про їх кількість: від 488 до 1376 чол.

- Деякі особи, яких Уряд вважає зниклими безвісти, можливо, містяться без зв'язку із зовнішнім світом на територіях, контрольованих збройними групами, або навпаки (частина з них знаходиться в моргах, а частина вже похована). Процес повернення останків з районів, де йшли важкі бої, триває.

Дані теми є основними в діяльності гуманітарної місії «Чорний Тюльпан» (ВГО «Союз «Народна Пам'ять »). Варто відзначити, що керівництво місії співпрацює з міжнародними організаціями і не раз вносило свої пропозиції до доповіді ООН.

- За даними Головного управління Національної поліції України в Донецькій області, за період з початку проведення Урядом операції із забезпечення безпеки по 26 жовтня 2016 року число зниклих без вести в Донецькій області становить 865 чол. За повідомленням Головного управління Національної поліції України в Луганській області, кількість зниклих безвісти станом на 10 жовтня складає 572 чол. Перелік осіб, зниклих без вести, який веде СБУ, на 26 жовтня 2016 р включав 495 імен. «Донецька народна республіка» на 21 жовтня 2016 р зафіксувала 488 осіб, зниклих безвісті.

Так що роботи з пошуку зниклих безвісті припиняти зарано.

Керівник ВГО «Союз «Народна Пам'ять» Володимир Дорофєєв навів сумну магію цифр: 1914 рік – початок І-ї світової війни, в якій українці воювали по обидва боки фронту, а рівно через 100 років, 2014 рік – початок війни на сході України, де українці знову воюють по різні сторони. Пошуківцям доводиться піднімати, по можливості ідентифікувати й перепоховувати останки бійців 1-ї та 2-ї світових воєн, а разом з ними і загиблих в цій, незрозумілій, неправедній війні.

Нагадаємо, що в Михайлівському Золотоверхому монастирі відкрився центр допомоги воїнам АТО.

5715

Володимир Прокопів

18.01.2018

Перемога у міському конкурсі дитячої творчості «Яскраві діти України» – це крок до...

Віталій Кличко

19.01.2018

Нам вдалося в деяких районах міста вирішити питання з нестачею місць в дитячих...

Валентина Гінзбург

19.01.2018

Тільки за вісім днів 2018 року від кору  щепилося понад 23 тисяч киян....

Дмитро Давтян

18.01.2018

Зниження швидкості – це дуже позитивний крок. Адже більшість травматичних і смертельних випадків...

Сергій Майзель

18.01.2018

Сьогодні пересувався по Києву на оновленій швидкості. Схвалена Кабміном постанова № 883, яка...

Вадим Васильчук

17.01.2018

В День Соборності ми символічно об'єднаємо лівий та правий береги Дніпра #Живим_Ланцюгом_Соборності.
...

Петро Пантелеєв

18.01.2018

Із 9:00 ми обмежили в’їзд транспорту до Києва. Будемо моніторити ситуацію і приймати...

Петро Порошенко

15.01.2018

Дуже добре пам’ятаю, як щиро та з яким завзяттям діти в Покровському на...

Тарас Панчій

11.01.2018

Оновлено 120 парків; плюс: 12344 дерева, 116635 кущів, 50 арт-об’єктів; мінус: 1,5 тисяч...

Микола Поворозник

10.01.2018

У дитячих колективах необхідно провести перевірку дітей на наявність у них щеплень проти...

Андрій Андрєєв

04.01.2018

Тема кинутих непроданих ялинок, якими ще вранці було засмічено столицю, сьогодні дійсно є...

Юрій Назаров

02.01.2018

Один із напрямків Kyiv Smart City - це надання елекронних сервісів з оплати...

Ганна Старостенко

26.12.2017

Коли робота - справжнє свято: новорічна вистава "Викрадач Різдва" режисера-хореографа та виконавця головної...

Марина Хонда

26.12.2017

-У 2017 році у Києві зареєстровано 10812 громадських організацій і 4024 благодійні організації. ...

Олексій Резніков

20.12.2017

20 грудня, на засіданні Київської міської ради 75 депутатів проголосували за прийняття Концепції...

Сергій Симонов

18.12.2017

У новорічну ніч з 31 грудня на 1 січня роботу столичного метрополітену та...

Соціальна агенція "Виключно звичайні" та Соціальний хаб Eight Social Hub розпочинають роботу над новим сезоном соціального проекту VIPускники 2018. Місія проекту - соціалізувати дітей з дитячих будинків, інтернатів та реабілітаційних центрів після завершення школи в с...