EUR: 28.61
USD: 26.97

"Безкінечне святкування" влаштують на місці пам’ятника Леніну в Києві

11:55
03.11.2016
"Безкінечне святкування"  влаштують на місці пам’ятника Леніну в Києві

У понеділок 7 листопада, о 18:00 фонд ІЗОЛЯЦІЯ презентує тимчасову інсталяцію іранського митця Махмуда Бакші Безкінечне святкування (Endless Celebration) на місці поваленого пам’ятника Леніну на бульварі Тараса Шевченка в Києві.

- Вперше за останні 25 років чекаю на 7 листопада, бо ми зможемо побачити "Безкінечне святкування" просто з вікон нашого департаменту )). Художник розробив цей проект як спробу візуально сформулювати історичний вибір, зроблений українцями, коли вони прибрали пам'ятник Леніну зі свого місця, - написала на своій сторінці у мережі Фейсбук директор Департаменту культури КМДА Діана Попова.

Суспільна угода – проект фонду ІЗОЛЯЦІЯ (кураторка Катерина Філюк), присвячений проблемі взаємодії суспільства з пам’ятними об’єктами та спрямований на створення дискусійного майданчика з залученням арт-фахівців, представників влади та суспільства для обговорення статусу та функціювання пам’ятних об’єктів у міському середовищі на прикладі пам'ятника Леніну в Києві.

Саме повалення пам'ятника Леніну в Києві у грудні 2013 року спричинило Ленінопад по всій країні й стало символом процесу декомунізації, з приводу якого в українському суспільстві й надалі точиться полеміка.

-  Для інсталяції Бакші вибрав три кольори світлофора, щоб за допомогою червоного (силует Леніна) продемонструвати неможливість повернутися до минулого. Зелений (Діва Марія) і жовтий (поп-співачка Мадонна), в свою чергу, демонструють можливі напрямки руху вперед. Також ці три обличчя уособлюють стовпи сучасного суспільства: ідеологію, релігію та економіку. Найчастіше пропаганда, в залежності від цілей, що їх перед собою ставить, інструменталізує певні образи з тієї чи іншої царини. У радянській парадигмі так сталося з фігурою Леніна, натомість у капіталістичному світі прикладом цього може служити співачка Мадонна, яка є своєрідною іконою поп-культури з усіма її атрибутами. До цінностей неолібералізму апелює і форма, яку обирає художник, – неонові вогні реклами, що ніби промовляють до споживача “купи мене”, - пояснюють організатори.

 Відкриваючи інсталяцію в цей день, художник маркує ці значення та іронізує над ними, між тим прекрасно розуміючи, яку владу вони над нами мають. 7 листопада офіційно більше не святкується в Україні, і Безкінечне святкування Бакші стає символом звільнення від тягаря минулого й актом не-святкування.

Нагадаємо, раніше на Бессарабці кожен бажаючий міг відчути себе Леніним.

606
Віталій Кличко
Ілля Сагайдак
Володимир Бондаренко

Віталій Кличко

Київський міський голова:

Сьогодні у нас приємна подія. Ми вшановуємо наших сучасних героїв. Для мене велика честь вручити вищі державні нагороди людям, які є прикладом сили духу і боротьби за гідне майбутнє нашої країни

Ілля Сагайдак

заступник голови КМДА:

Київ планує отримати технічно-економічне обґрунтування проекту «Tram-Train». Цей проект дозволить з’єднати швидкісним сполученням лівобережні житлові масиви та адміністративно-ділове ядро міста. Попит на «Tram-Train» становить близько 240 тисяч пасажирів на добу. Загальна протяжність лінії складе 37,2 км, із яких 14,7 км – інфраструктура швидкісного трамваю. Решта – залізниці». Лінія включатиме два маршрути: «Милославська» – «Північна», та «Дарниця» – «Кільцева дорога». Обидва – через Дарницький залізничний міст.

Володимир Бондаренко

керівник апарату КМДА:

Безпека на вулицях нашого міста – це наша загальна справа. У нас є необхідність допомогти правоохоронцям, аби рівень вуличної злочинності знизився. Закликаю активних киян, які бажають захищати від злочинців свій дім, вулицю, район, місто приєднуватися до «Муніципальної варти». Я нагадаю, найбезпечнішими наші вулиці були в лютому-березні 2014 року, коли кияни вийшли на їхній захист. Сьогодні ми можемо допомогти підтримати лад на вулицях столиці

Легендарний «Жовтень» розпочинає сеанси для мам і малюків
Культовий столичний кінотеатр «Жовтень» пропонує своїм відвідувачам унікальну програму для мам та малюків. Перший сеанс відбудеться 15 березня о 10:00. Очікується, що кіносеанси будуть проводитися на регулярній основі раз в тиждень. Про це написала громадська активістка Ольга Мирцало на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook. - Кінотеатр надасть мікрохвильов...