ss

6 перших кроків у співпраці громадської ради та влади

10:29
07.09.2017
6 перших кроків у співпраці громадської ради та влади

Під час першої зустрічі керівництва місцевої влади з членами новообраної Громадської ради заступник голови КМДА Олексій Резніков згадав, зокрема, про випадок протистояння двох груп киян під стінами столичної адміністрації.

Одні, натхненні успіхом електронної петиції щодо долі київських котів, виступали на захист цих тварин: мовляв, вони є частиною екологічної системи міста. Інші, під гаслом «Задовбали коти!», не менш активно виступали проти надмірної уваги до пухнастиків. Як перші, так і другі були переконані у власній правоті. Як тут дійти компромісу?

– Це лише маленький приклад… І нам з вами треба навчитися знаходити та генерувати правильні рішення щодо безлічі резонансних і конфліктних питань, – за-
значив Олексій Резніков. – Не забуваючи, що Київ – це територія свободи. А свобода, як відомо, передбачає демократію. Ми зібралися, щоб познайомитись, обмінятися
думками, визначити ключові напрями подальшої співпраці Громадської ради та керівництва міста, профільних структурних підрозділів КМДА.

Наприкінці червня Київський міський голова Віталій Кличко своїм розпорядженням затвердив персональний склад Громадської ради. До нього увійшли п’ять нині діючих голів Громадських рад при райдержадміністраціях – Деснянській, Дніпровській, Дарницькій, Солом’янській та Подільській. Чимало новообраних фахівців у минулому працювали в органах виконавчої влади, були депутатами районних рад, активно відстоювали та продовжують відстоювати життєві інтереси київської громади.

Усі сім комітетів ради за напрямамироботи синхронізовані із структурою та діяльністю департаментів, функціями заступників голови КМДА.

Це, на думку учасників зібрання, сприятиме налагодженню з Київською міською державною адміністрацією, всіма працівниками структурних підрозділів конструктивного діалогу на засадах соціального партнерства.

– На жаль, дуже часто влада не чує громадськість, а громадськість не знає, чи влада готова до співпраці, – розмірковували учасники зустрічі. – Так не повинно бути. Мусимо запропонувати владі чіткий механізм взаємодії. Хочеться вірити, що сьогодні ми почали його активно напрацьовувати.


Марина ХОНДА, директор Департаменту суспільних комунікацій: 

– Дуже сподіваюся, що ця перша спільна зустріч була достатньо корисною. Ми ще не раз будемо збиратися. Своїх колег, керівників департаментів хочу націлити на більшу активність у сенсі суспільних комунікацій. Щоб не цуралися співпраці з комітетами та окремими членами Громадської ради. Вони – наші дорадники та консультанти. Всі ми зацікавлені у налагодженні по-справжньому корисної для киян, плідної роботи. У фахових аргументах та фахових об’єктивних оцінках як своєї поточної діяльності, так і діяльності Громадської ради. Від нашої спільної роботи залежатиме кінцевий результат. Сподіваюсь, жителі столиці незабаром належним чином оцінять результати нашої співпраці. 


Богдан НАЗАРЕНКО, голова громадської ради при КМДА:

– Наше найперше завдання – налагодження постійного та ефективного діалогу з владою. І громадський контроль за її діями, або ж бездіяльністю. Дуже важливо, щоб це була конкретна повсякденна робота, а не суцільна «мітинговщина». Щоб спільно вироблялися зважені та помірковані рішення, життєво важливі для міста і киян. Від нинішньої зустрічі ми відчуваємо задоволення. Домовились про механізм співпраці, про підписання протоколу доручень. Він складається із шести пунктів, які визначають ключові заходи першого етапу взаємодії Громадської ради з владою. Це має бути конструктивний обмін думками, оформлений у системний документ про ефективну взаємодію громадськості з керівниками столиці. 

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook!

488

Микола Поворозник

20.09.2017

Процедура оплати паркування через мобільний додаток займає близько 2 хв, через смс- паркування...

Сергій Гусовський

20.09.2017

Аби почати рухатися поза межами масових протестів та досягти рівня, коли включення громади...

Іванна Климпуш-Цинцадзе

20.09.2017

Уже за кілька днів розпочнуться «Ігри Нескорених», участь у яких Національна збірна України...

Володимир Прокопів

20.09.2017

Кияни підтримали ініціативу назвати одну із вулиць столиці на честь Богдана Гаврилишина. Із...

Олег Гаряга

19.09.2017

Ми розпочинаємо одягання пам’ятника Анні у національні костюми – у нас ще такого...

Петро Порошенко

20.09.2017

Під час виступу у Військовій академії США «Вест-Пойнт» мав нагоду розвінчати низку міфів...

Тетяна Меліхова

20.09.2017

На звернення ошуканих інвесторів запропонувала членам комісії Київради з питань архітектури, містобудування та...

Дмитро Білоцерковець

19.09.2017

На вихідних співробітники поліції затримали злодіїв, які перевозили в Mercedes 14 кришок від...

Петро Пантелеєв

19.09.2017

Рішення й проекти, що не мають підтримки громади - приречені. Ми повинні розвивати...

Олексій Резніков

19.09.2017

Нова редакція Статуту буде прописана таким чином, що інтереси публічні будуть переважати над...

Віталій Кличко

19.09.2017

Держава фактично повернула муніципалітетам попередні борги. Логічним є те, що органи місцевого самоврядування...

Володимир Гройсман

19.09.2017

15 вересня ми внесли в Парламент закон про бюджет на 2018 рік. Це...

Андрій Странніков

14.09.2017

У Київраді формують прогнозовані показники Головного фінансового документу столиці на 2018 рік. За...

Владислав Михайленко

14.09.2017

Тривалий час в місті Києві існувала законодавча колізія. Згідно чинного законодавства, алкогольні напої...

Артем Стельмашов

12.09.2017

Останнім часом кількість "зради" в фейсбуці зашкалює. Щоб трохи додати позитиву, вирішив додати...

У Києві були підвищені тарифи на квартплату, тому в КМДА вирішили ознайомити киян із складовими цього тарифу, зокрема з тим, що йде на поточний ремонт.   - Треба сказати людям, скільки спрямовується коштів на поточний ремонт їх будинків, - пояснює начальник управління (інспекції...